Oyun

En güçlü konsol Xbox Scorpio için geri sayım başladı!

Dünyanın en güçlü oyun konsolu olacak olan Xbox Scorpio için geri sayım başladı. İşte Xbox Scorpio'nun detaylarının belli olacağı tarih!

En güçlü konsol Xbox Scorpio için geri sayım başladı!

Microsoft'un yaklaşan konsolu, kod adlı Project Scorpio bu Perşembe günü açıklanacak. Ayrıntılar, video oyun analisti Digital Foundry tarafından sağlanacak ve Eurogamer sitesinde yayınlanacak.

Xbox Scorpio özellikleri ile neler sunacak?

Bilinmeyen okurlarımız için Project Scorpio Microsoft'un şimdiye kadarki en güçlü konsolu olacak. Xbox Scorpio saniye başına 60 kare ile 4K çözünürlükte oyun oynatma ve Fallout 4'ün VR sürümü gibi sanal gerçeklik oyunları oynama gibi büyük gelişmeler sağlıyor.

Ancak Xbox Scorpio için özel oyunlar ilk etapta gelmeyecek. Bunun yerine şu anki Xbox One oyunlarını sadece 4,5 kat daha fazla güçle çalıştırıyor olacak. Tabii bunun için Xbox One oyunlarının Scorpio güncellemesi alması gerekiyor.

1491375507_scorpio.jpeg

Microsoft , Project Akrep GPU'sunun 6 teraflops'ta çalışacağını resmen onayladı. Sony'nin en güçlü konsolu Playstation 4 Pro GPU'nun 4.2 teraflops ile çalıştığını ve sekiz çekirdekli bir CPU'ya sahip olduğunu belirtelim. Project Scorpio konsolunun 2017 yılının dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.