Oyun

En iyi tasarlanmış 8 Kötü Süper Kahramanın Kostümlerini sıraladık

Sizce hangi kötü kahraman daha sitil sahibi?

En iyi tasarlanmış 8 Kötü Süper Kahramanın Kostümlerini sıraladık

Günümüz filmlerindeki kötü karakterlerin kostüm tasarımları ve görünüşleri seyirciyi çoğu zaman etkisi altında bırakmıştır. Bugün karşınıza en iyi 8 süper "kötü" kahraman kostümleri nelermiş onlara bir göz atalım dedik. Sizin için en gaddar kötü kahramanlarımızı seçmeye özen gösterdik, bunlar bizi en çok etkileyen kostümler oldu, vücudu bütünüyle saran siyah kedi kıyafetinden tutun mor kadife blazer ceketlere kadar öldürücü cazibeleriyle kötü kahramanlarımız.

8- Iron Man 2 (2010) "Whiplash"

Whiplash, Marvel karikatürlerinde bambaşka bir karakterin adıydı ama 2010'da Iron Man 2'de karşımıza yepyeni bir Whiplash çıktı. Ivan Vanko filmde karşımıza Whiplash ve Crimson Dynamo karakterlerinin bir karışımı olarak çıkmış, bu durum onun saldırgan ve agresif görüntüsünden bir şey eksiltmemişti. Filmin has kötü adamı Whiplash'ın ise en karizmatik ve akılda kalır kötü adam olmadığı ortada. Ne var ki Whiplash, kollarındaki elektrik  haricinde başka bir güce sahip olmadığı için gayet kolay alaşağı edilebilen bir karakter.

7- Captain America: The First Avenger (2011) "Red Skull"

Red Skull karakteri Kaptan Amerika ile girdiği savaşta berabere kalmış ve ikisi beraber başka bir enerji boyutuna sürüklenmişlerdir. Sonrasında Red Skull'ın oğlu onun kostümünü giymiştir. İnsanları anında zehirleyen Polen benzeri bir zehri vardır kendisi aslında fiziksel olarak Kaptan Amerika'nın bir kopyası olmasına rağmen bu zehirden etkilenip tüm yüz kasları ve derisi yok olmuştur. Nazi ajanı olarak sembolize edilmiş ve eğitimini Hitler'den almıştır. Süper güçleri olmamasına rağmen dahi sayılabilecek bir zekaya sahiptir ve yüksek teknoloji silah ve ekipmanları kullanabilir. Kızıl Toz adındaki silahı ile bu toza değen her kurbanın yüzü onunkine benzer, bir nevi imzasıdır. Giymiş olduğu Nazi üniforması ile akıllarda kalmıştır çoğu zaman.

6- Man of Steel (2013) "General Zod"

General Dur-Zod Krypton'un en çok güvenilen askeri liderlerinden birisidir. Ütopya şeklinde yaşayan Kripton halkına savaş getirmiş; kolonileri işgal etmiş ve Superman'in babası Jor-El tarafından hayalet bölgesine hapsedilmiştir. Superman'in azılı düşmanlarındandır. Tek amacı  hükmetmektir ve bu amacına ulaşmak için her türlü yola başvurabilir. Çoğu Krypton'lu gibi engin özel güçlere sahiptir bunlar; hız, üstün duyma yetisi, X-ray, çok uzak ve çok yakını görebilme, nefes alma ve kesme, yaralanmazlık , iyileştirme ve uçma olarak özetlenebilir. Ayrıca Superman II'de telekinezi ve levitasyon yapabilme gücüne sahip olduğu görülmüştür. Askeri strateji ve teoriler bakımından donanımlı bir eğitim almıştır.

5- X-Men: Days of Future Past (2014) "Magneto"

Mutantların insanlar'dan daha üstün olduklarına inanan ve Mutantlık Gururu denebilecek olguya inanan kötü kahramanımız kafasındaki başlığı sayesinde rakiplerinin telepatik güçlerinden kendini koruyabilir. X-Men okuyucuları tarafından belki de en çok sevilen kötü karakterdir diyebiliriz öyle ki çizgi romanlarda sürekli hayatını kaybetmesine karşın "Aslında Ölmemişti" denilerek çoğu zaman çizgi romana geri döndürülmüştür. Zaman içinde doğuştan gelen manyetik güçleri artmıştır. İçinde metal elementi bulunan her şeye istediğini yapabilir ve manyetik koruma alanları yaratabilir. Psişik saldırılara karşı kendini koruyabilir ve zeka okuma yetisine sahiptir. Mutantların insanları kontrol etmesi gerektiğini savunur.

4- The Dark Knight Rises (2012) "Bane"

Bane hem bir süper kötü kahraman hem de ada hapishanesinden kaçmış bir mahkümdur. Batman'in baş düşmanlarındandır. Mapus köşelerinde kendini geliştirmiş  bu karakterimiz iyi seviyede İspanyolca, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince, Urduca ve Farsça bilmektedir. Tarih, Matematik, Jeoloji ve Tıp konusunda uzmanlaşmıştır. Gece gündüz durmadan antrenman yapan Bane'in tüm çalışmalarının arkasında yatan hedef yarasayla yüzleşmek ve onu hayallerinde  defalarca bıkmadan, usanmadan yaptığı gibi yenmektir. Meksika kökenli bir güreşçinin maskesini giymektedir.

3- The Avengers (2012) "Loki"

Loki, Fárbauti ve Laufey'in erkek çocuğudur. Yeşil taytı ve keçi boynuzu bulunan başlığını kafasına geçirdiğinde her ne kadar gülünç olsa da bu Loki deyip susmak kalıyor bize. Taşlarla ve bazı bitkilerle başkalarının vücutlarına girebilir, ışınlanabilir, ilüzyonlar yaratabilir. Heybetli deri ceketi ve yemyeşil pelerini ile korkutucu göründüğü aşikar.

2- The Dark Knight (2008) "Joker"

Kafasındaki garip maskeyle bir asit havuzuna düşmesi sonucu suratı tamamen beyaz bir renge ve sabit bir gülen surata kavuşmuştur, zaten bozuk olan ruhsal dengesini tamamen yitirmiştir.  Kurbanlarını kendi yaptığı bir bileşim olan gülme gazıyla öldürmektedir. Heath Ledger tarafından filmin tamamında olağanüstü performans sergilenerek canlandırılmıştır. Hemen her sahnesi adeta oyunculuk resitalidir, dahilik ile psikopatlık arasındaki ince çizgidedir. Filmde kimi zaman bir hemşire kıyafetiyle kimi zaman ise mor takım elbisesiyle karşımıza çıkmıştır. Karakterimiz, Batman çizgi romanlarında 1939 senesinde görünür ve ardından Batman'in bir numaralı düşmanı haline gelmekle kalmaz, onu tamamlayan bir parça olur. Batman'den nefret eder ama onun kendini tamamlayan biri olduğunu da bilir. Batman trajediyse, o komedidir, Batman ciddiyet ise, o eğlencedir, Batman kuralsa, o kaostur. Yaratıcısı, aynı zamanda Batman 'in de yaratıcısı olan Bob Kane dir.

1- Batman Returns (1992) "Catwoman"

Bob Kane ve Bill Finger tarafından yaratılmış olan başka bir kurgusal karakterdir. Kendisini "Çekici,gizemli ve öldürücü" olarak tanımlamak hiç de yanlış olmayacaktır. Batman'in rakiplerinden birisidir, bir zamanlar kariyer yapmayı hedefleyen, utangaç bir sekreterken patronu tarafından camdan aşağı atılınca kediler tarafından ısırılmış ve kedilerin şahsına münhasır özelliklerini kazanmıştır. Süper kahramanlar arasında çekiciliği ile ön plana çıkar, kedi gibi vahşi ve bir o kadar da cazibelidir. Vücudunu bütünüyle saran parlak,dar ve deri bir kostümü vardır.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.