Oyun

Epic Games Store açıldı!

Epic Games’in dijital oyun mağazası açıldı. Firma 2019 yılı boyunca her iki haftada bir oyunculara bir oyun hediye edecek. İşte detaylar!


Geliştiricisi olduğu Unreal Engine oyun motoruyla sayısız oyunun hayat bulmasını sağlayan Epic Games, geçtiğimiz günlerde duyurduğu dijital oyun mağazasını kullanıma açtı.

Firma, oyun sektörünü ciddi biçimde değiştirme potansiyeli olan mağazanın oyuncuları, geliştiricileri ve içerik üreticilerini daha önce yapılmamış bir şekilde bir araya getirmesini hedefliyor.

Daha önce yaptığı açıklamada platformun 2019 süresince çok sayıda geliştiriciyi ve oyunu kataloğuna ekleyeceğini belirten Epic, mağazanın ilk oyunlarını da bugün kullanıcıların beğenisine sundu.

Listede Supergiant Games tarafından geliştirilen Hades, A44 tarafından geliştirilen Ashen ve tinyBuild’in oyunu Hello Neighbor: Hide and Seek yanında Epic Games’in kendi oyunları olan Shadow Complex, Unreal Tournament ve Fortnite da yer alıyor. 

Daha önceki duyurusunda platformun farklı oyun motorlarıyla yapılan oyunlara da açık olacağını açıklayan firma, yakın zamanda mağazadan satın alınabilecek diğer oyunları da açıkladı. Buna göre aşağıdaki oyunlar da kısa süre içinde kullanıcıların erişimine açılacak.

Ayrıca şu an için PC ve Mac desteği olan platform 2019 yılında Android desteğine de kavuşacak.

Epic Games Store açıldı!

  • Darksiders III
  • Satisfactory
  • Outer Wilds
  • Rebel Galaxy Out Law
  • Journey
  • Super Meat Boy Forever
  • Maneater
  • World War Z
  • Genesis Alpha One

Ayrıca firma 2019 boyunca her iki haftada bir oyunculara bir adet oyunu ücretsiz olarak oynama şansını vereceğini duyurdu. Bu oyunlardan ilki 14 Aralık’ta ücretsiz sunulacak olan Subnautica. 29 Aralık tarihinde ise Super Meat Boy ücretsiz olarak oyuncuların erişimine sunulacak.

Gelirlerin %88’lik kısmının geliştiricilere verileceği açıklamasıyla oldukça dikkat çeken Epic Games mağazası oyunlarını Unreal Engine ile yapan geliştiricilere çok özel fırsatlar sunuyor. Bu geliştiriciler oyun motoru lisansı için Epic Games’e ödemeleri gereken ücreti de ödemeyecekler.

Oyunlarını Epic Games mağazasında yayınlayan geliştiriciler, oyuncularıyla daha sıkı bir iletişim kurma şansına da sahipler. Kullanıcılar oyunlarını satın aldıkları geliştiricilerin çalışmaları ve oyunları hakkındaki gelişmeleri kendi ana sayfalarında görecekler. Ayrıca arzu eden kullanıcılar bir oyun satın alırken e-mail adreslerini doğrudan geliştirici ile paylaşabilecekler.

Yorumlar
Mustafa
Sonunda oyun mağazası sektörüne rekabetçi birileri katılmış oldu. Mağazaların geliştiricinin emeğinin %30'unu alması iğrenç bir durum zira.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.