Oyun
Far Cry 5'ten satış rekoru!

Far Cry 5 yapımcısını sevindirdi

Far Cry serisinin son halkası Far Cry 5, yüksek satış rakamlarına ulaştı ve geliştiricilerin yüzünü fazlasıyla güldürdü.


Far Cry serisinin hikaye örgüsü için "birbirinden bağımsız" ibarelerini kullanabiliriz. İlk Far Cry'da Jack Carver adında bir askeri kontrol ediyorduk. Jack Carver kendini gizemli bir adada bulmuş ve sadece paralı askerlerle değil; mutasyona uğramış fantastik canavarla da mücadele etmişti. Yapım Türk kurucuları sayesinde tanıdığımız Crytek tarafından geliştirilmiş ve Fransız Ubisoft tarafından yayınlanmıştı.

Ticari açıdan büyük başarı kazanan oyunun devamı kaçınılmazdı. Ne var ki orijinal oyunun geliştiricisi Crytek, tüm haklarını Ubisoft'a devretti. Artık ne Jack Carver, ne de fantastik ögeler mevcuttu. Far Cry 2, ilk oyunun başarısına erişemedi. Kendimizi her nasılsa, Afrika'daki kabile savaşlarının ortasında bulduk.

Far Cry 3'de Jason Brody ve Amerikalı turistlerin gizemli bir adada mahsur kalması üzerinde yoğunlaştı. Vaas denilen bir psikopat ile uğraşıp durduk. Yapım, Far Cry 2'den her anlamda üstündü.

Far Cry 4'te yolumuz Himalayalar'a düştü. Kendini kral ilan eden Pagan Min ve onun savaş açtığı insanlar arasında sıkışıp kaldık ve kurtulmak için büyük çaba sarf ettik.

Beşinci yapımda ABD içindeki karışıklıklar ve tarikatlar ile yüzleşiyoruz. Oyun hakkında daha fazla detay verip heyecanınızı kaçırmak istemiyoruz. Lakin değinmek istediğimiz bir konu var.

Far Cry, serinin en hızlı satılan oyunu oldu. Öyle ki Far Cry 5'in ilk hafta satış rakamları, Far Cry 4'ü ikiye katladı. Üstelik yapım, ilk hafta itibariyle Tom Clancy's The Division'dan sonra şirket tarihinin en karlı yapımı ünvanını kazandı. Otoritelerden de tam not alan yapım; 27 Mart'ta PC, Xbox One ve Playstation 4 için piyasaya sürüldü. Kesin satış rakamları açıklanmasa da, oyunun firmaya bir haftada 310 milyon dolarlık gelir elde ettirdiği düşünülmekte.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.