Oyun

Farcry 3 PC' de çok daha iyi olacak

Farcry 3' ün yapımcısı James Keen' den PC oyuncularını mutlu edecek açıklama


Oyun piyasasının konsollara doğru kaydığı şu günlerde, FarCry cephesinden PC oyuncularını sevindirecek bir açıklama geldi.

FarCry 3' ün yapımcısı James Keen yaptığı açıklamada, konsollar ile karşılaştırıldığında, bilgisayarların sürekli değiştirilebilir donanımı ile çok daha güçlü ve avantajlı olduğunu söyledi. Fakat asıl önemli olanın konsollardan ekstra performans almanında gerekli olduğunu kabul etti.

James Keen; "Bilgisayar kasasının içinde kullanılabilecek çok fazla yer var; bu da demek oluyor ki içine daha birçok parça sıkıştırabiliriz. Tabi bu sadece Bilgisayara ağırlık verip konsonları geride bırakalım anlamına gelmiyor. Konsollar üzerinde de çalışıp en verimli sonucu almaya çalışmalıyız. Bu yüzden oyunun bilgisayar sürümünü yaparken gayet rahatız. Buradaki önemli olan konu, konsolların, günümüzdeki bilgisayarların çok gerisinde kalacakları birçok nokta olması." açıklamasını yaptı ve bilgisayarlar ile konsollar arasında her zaman bir fark olacağını, bu farkı da en aza indirmek için de sıkı çalıştıklarını söyledi.

1311569307_farcry-3detay.jpg

Bilgisayarların oyun dünyasındaki öneminin büyük olduğu aşikar. Güçlü ekran kartları ve işlemcilerle harikalar yaratılabilir. Ama bilgisayar kullanıcılarının bir çoğu bu kadar güçlü bir donanıma sahip değil. Bunun en büyük nedeni de sağlam bir ekran kartının bir konsol ile aynı fiyatta olması. Bu durum bilgisayarların oyun dünyasında ilerlemesini engelliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.