Oyun

Formula 1 yeniden Türkiye'ye geliyor!

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden iddia doğru çıktı ve Formula 1 yarışları uzun yıllar sonra tekrar Türkiye'ye geliyor.


Son haftalarda birçok mecrada dile getirilen ve ilk kez Fatih Altaylı'nın ortaya attığı Formula 1 Türkiye'ye geliyor iddiası doğru çıktı. Ülkemizde en son 2011 yılında düzenlenen Formula 1 yarışları bu yıl yeniden dönüyor.

Formula 1 yeniden Türkiye'ye geliyor!

Konuyla ilgili doğrulama Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı'ndan geldi. Fatih Altaylı'nın açıklamasını doğrulayan federasyon başkanı tarihin de kesinleştiğini duyurdu. Buna göre Formula 1 bu yıl 13-14-15 Kasım tarihleri arasında Intercity İstanbul Park'ta düzenlenecek. Üstelik yarış seyircili yapılacak. Ancak koronavirüs salgını yüzünden bu seyircili yarışın nasıl düzenleneceği şimdilik net değil. Muhtemelen belli sayıda seyirci ve belli şartlar altında yarışı izleyebilecek.

Daha önce de Formula 1 yarışları bu pistte yapılmıştı. Ayrıca bu pistte MotoGP yarışları da düzenlenmişti. Her iki yarışmanın Türkiye ayağı uzun yıllardır yapılmıyordu.

Yorumlar
joker
10 senedir yok şimdi ne oldu acaba yoksa bir salgın falanmı var
Cevapla
,,,
Milli gelir ve turist demek İnşaAllah hayırlı olur,,,
Cevapla
X Artık Biliniyor
Neden gitmişlerdi !?
Cevapla
Serkan kilic
Çok güzel olmuş ellerine sağlık çok güzel olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.