Oyun

Fortnite 100 milyon dolar dağıtacak!

Epic Games, 2018-2019 sezonunda yapılacak Fortnite turnuvalarına 100 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını duyurdu.

Fortnite 100 milyon dolar dağıtacak!

Yakın bir zamanda rekabetçi oyun moduna ilişkin planlarını açıklamaya hazırlanan Epic Games, 2018-2019 sezonunda yapılacak Fortnite turnuvalarının ödül havuzlarını desteklemek için 100 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını duyurdu.

Blog üzerinden firmanın yaptığı açıklamada, e-spor turnuvalarına farklı bir bakış açısı getireceklerine ve de oyunu oynamanın ve izlemenin keyfini ön plana çıkaracaklarına değinildi.

Oyuncularla buluştuğu andan beri Battle Royale türünde adını yayan Fortnite’ın e-spor alanında ne yapacağı uzun süredir merak ediliyordu. Geçtiğimiz aylarda rekabetçi oyun modu üzerinde çalışmakta olduğunu açıklayan Epic Games, oyun modunun yapısı ve bu modda yer alabilecek platformlar gibi detayları ise ileri bir tarihte paylaşacak.

Daha kapsayıcı bir yapı oluşturmayı hedefleyen Epic Games, oyunseverlerin oyunu oynamak kadar izlemekten de keyif almaları için uğraş vermekte. Rekabetçi oyun moduna büyük önem veren firma bu bağlamda 2018-2019 döneminde yapılacak Fortnite turnuvalarını maddi olarak destekleyecek.

Bu dönem içerisinde yapılacak çeşitli turnuva ve etkinliklerin ödül havuzlarına toplam 100 milyon dolar tutarında katkı yapacak. Bu gelişme Fortnite’ı oyun dünyasının en büyük ödül havuzuna sahip oyunu yapacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.