Oyun

Fortnite Play Store'da yer alacak mı?

Dünyanın en çok oynanan Battle Royale oyunlarından biri olan Fortnite, yakında Android kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Peki oyun Play Store'da yer alacak mı? İşte cevabı!

Fortnite Play Store'da yer alacak mı?

Dünyanın en çok oynanan Battle Royale oyunlarından biri olan Fortnite, yakında Android kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Ancak ortaya atılan bir iddia kafaları karıştırmaya yetti.

İnternetten sızan bilgilere göre Fortnite, Google Play Store üzerinden indirime sunulmayacak. Bu konu hakkında açıklama yapan Epic Games'de iddiaları doğruladı. Epic Games CEO'su Tim Sweeney'in yaptığı açıklamaya göre şirket, oyuncularla doğrudan iletişim kurmayı hedefliyor. Bu kararın temelinde yatan bir diğer sebep ise oyun içi satın alımlarda Google'ın aldığı yüzden 30 komisyon oranı.

Kısacası Epic Games direkt olarak müşterileri ile bire bir bağlantılı olmak istiyor, araya komisyoncuların girmesini değil.

Fortnite Play Store'da yer alacak mı?

İnternet ve dijital dönüşümle beraber fiziksel mağazalara ve herhangi bir aracıya ihtiyaç kalmadığını belirten Sweeney, Fortnite'ı tüm ülkelerde oynanabilir hale getirmeyi hedeflediklerini de ekledi. Şu an Fortnite PlayStation 4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve iOS cihazlarında oynanabilmekte.

İlk etapta Çin hariç tüm ülkelerde indirmeye açılacak olan Fortnite, tüm dünyayı kasıp kavuracak gibi görünüyor. Sweeney, henüz iOS platformunda da Çin'den indirilemeyen oyunu Çin pazarında da kullanıma sunabilmek için çalıştıklarını açıkladı.

Fortnite 1 milyar dolar gelir elde etmişti

Yapılan açıklama biraz saçma görünüyor. Zira Epic Games Fortnite'tan bugüne kadar 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti. CEO'nun yaptığı açıklama maliyetleri karşılamamaktan ziyade daha fazla kâr elde etme isteği ve yönetim kurulunu memnun etme çabası gibi görünüyor.

Siteden yüklenen APK sorun olabilir

Öte yandan oyunun site üzerinden yüklenip, Google Play Store dışında bir yerden yükleniyor olması beraberinde güvenlik sorunlarını da getirecek. Zira Play Store dışından yüklenen APK dosyalarında Android işletim sistemi uyarı veriyor. Bu uyarıyı kaldırmak ve resmi mağaza dışındaki kaynaklardan uygulama yükleme ayarını açmak gerekiyor. Biraz teknik bir konu olan bu ayar değişikliğinin herkes tarafından yapılamayacağı da düşünüldüğünde pek pratik bir yöntem olmayacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.