Oyun

GTA 5 rekora koşuyor

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Grand Theft Auto 5 kısa adıyla GTA 5 rekor kırmak üzere. Fenomen oyunun satış rakamı 100 milyona dayandı.

GTA 5 rekora koşuyor

Oyun serileri içinde en çok ilgi çekenlerinden biri olan ve dünya çapında birçok kişinin oynadığı Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunu GTA 5 satış rakamları anlamında rekor kırmak üzere. İlk olarak 2013 yılında kullanıma sunulan oyun sadece 3 günde 1 milyar dolar kazanmıştı. Aradan geçen 5 yılda halen popülerliğini kaybetmeyen GTA 5, satılmaya devam ediyor.

GTA 5 rekora koşuyor

Yapımcı firma Rockstar North'un kasasını dolduran oyun ile ilgili yeni bir açıklama daha geldi. Firmanın yaptığı bilgilendirmeye göre GTA 5, bugüne kadar 95 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Yani fenomen oyunun 100 milyon rakamına ulaşmasına çok az kaldı. Muhtemelen GTA 5 önümüzdeki aylarda bu rakama ulaşacak ve bir rekora imza atacak.

GTA serisi çoğu zaman tek oyunculu bir oyun olmuştu ancak Rockstar, GTA 5 ile oyuncuların çevrimiçi oynamalarını sağlayan GTA Online'ı başlattı ve bu da oyunun başarısının katlanmasında önemli bir rol oynadı. Öte yandan ailenin diğer serileri de GTA 5 kadar olmasa da yine yüksek rakamlara ulaştı. Örneğin 2004 yılında çıkan Grand Theft Auto: San Andreas 27.5 milyon satarken, 2008 yılında piyasaya sürülen Grand Theft Auto IV ise 25 milyon adetlik satış rakamlarına ulaştı.

GTA 5 üçüncülük koltuğunda

95 milyon satış ile en çok satan oyunlar sıralamasında üçüncülük koltuğuna oturan Grand Theft Auto V'in üstünde 114 milyon satış adedi ile Minecraft yer alıyor. En fazla satan oyun sıralamasında birincilik koltuğunda ise 170 milyon satış rakamı ile Tetris yer alıyor.

Yorumlar
Mehmet
Hayatımda. Gördüğüm. En. Güzel. Oyun
Cevapla
Salih
Oyun çok güzel
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.