PlayStation 4'ün toplam satış rakamı açıklandı!

Sony, PlayStation 4'ün bugüne kadar toplamda 80 milyon adet satış rakamına ulaştığını açıkladı.

PlayStation 4'ün toplam satış rakamı açıklandı!

Bu yılın konsol kanadında satış bakımından oldukça iyi bir iş çıkaran Sony, her geçen gün hedeflerine bir tık daha yakınlaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene PS4’e dair çıkarılan yazılım ve oyunların satış miktarı 50.6 milyon’dan 52 milyona çıkmıştı. 

Sony’den gelen raporlar bununla da sınırlı değil. Sony, PlayStation Plus aboneliklerinde de oldukça kuvvetli bir artışa ulaşarak, 31 Mart itibari ile 2017 değerlerine oranla 26,4 milyon kullanıcıdan 34.2 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. PlayStation 4'üm toplam satış rakamı ise 80 milyona ulaştı.

PlayStation 4'ün toplam satış rakamı açıklandı! - Resim : 1

2013 yılında çıkışını gerçekleştiren PS4'ün 5 yıldır piyasada olan bir cihaz olduğu düşünülürse, bu rakamlar ne kadar başarılı olduğunun bir kanıtı diyebiliriz. Ömrünü yavaş yavaş dolduran konsol, PS5’e dair bir atılıma dönüşüp dönüşmeyeceği hakkında ise henüz bir bilgi mevcut değil.

Konsol satışlarında en etkili olan konular arasında özel oyunlarında bir etkisi mevcut tabii ki. Bildiğiniz gibi God of War, serinin en çok satan oyunu konumuna yerleşmiş durumda. Özel paketler ile satışa çıkan popüler oyun, bu yıl içerisinde mutlaka daha fazla konsol sattıracaktır.