Oyun

Fortnite’ın gizemi çözüldü!

Fortnite'ta oyuncuların büyük bir merakla beklediği Anarşik Arazi’deki roket ateşlendi. Oyundaki bir gizem daha çözülürken roketin gökyüzünde oluşturduğu çatlağın ne olacağı ise merak konusu oldu.


125 milyondan fazla oyuncusuyla dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alan Fortnite’ta gizemlerin ardı arkası kesilmiyor. Herkesin 5. sezonun başlangıcı ile ilgili olduğunu düşündüğü geri sayım sona erdi ve Anarşik Arazi’deki roket ateşlendi. Oyundaki bir gizem daha çözülürken roketin gökyüzünde oluşturduğu çatlağın ne olacağı merak konusu oldu.

Geri Sayım Sona Erdi!

Oyuncuların haritada tespit ettikleri geri sayımın ne anlama geldiği uzun süredir merak konusuydu. Daha önce benzer ipuçlarıyla oyuna gelecek yenilikler hakkında ipuçları veren Epic Games’in geri sayım ile oyunculara ne anlatmak istediği pek çok teoriye konu oldu. Bunlardan biri de haritada Anarşik Arazi adlı bölgedeki roketle ilgiliydi.

Türkiye saatiyle 30 Haziran gecesi roketin ateşlenmesiyle oyunla ilgili bir gizem daha çözülmüş oldu. Fakat bu olay kafalarda birçok yeni soru işareti yarattı. Oyuncu teorilerine göre roket 5. sezonun başında fırlatılacaktı fakat Epic Games yetkililerinin internette yaptıkları açıklamalar yeni sezonun 12 Temmuz’da başlayabileceğine işaret ediyor.

Gökyüzündeki Çatlağın Sırrı Ne?

Roketin fırlatılışı oyunda az rastlanır bir olayın yaşanmasına sebep oldu. Geri sayımın bitmesini bekleyen oyuncular Anarşik Arazi’de toplanırken geçici bir barış yaşandı ve oyuncular birbirleriyle savaşmadı. Geri sayımın bitişiyle birlikte fırlatılan roket gökyüzüne yükseldi.

Ardından roketten çıkan lazerler haritadaki Eğik Evler bölgesine yöneldi. Herkes roketin buraya çarpmasını beklerken, roket görünmez bir güç kalkanına çarparak gözden kayboldu. Ardından tekrar ortaya çıkan roket tekrar gökyüzüne yöneldi ve şu an gökyüzünde görülebilen çatlağı oluşturdu.

Gökyüzündeki çatlağın veya haritada ortaya çıkan elektrik fırtınalarının ne anlama geldiği konusunda pek çok teori var fakat gerçeği kimse bilmiyor. Bu soruların cevaplarını almak için 5. sezonun başlamasını beklemek gerekecek. Epic Games ise bu süre zarfında oyuncuların eğlenmesi için 50’ye 50 kişilik oyun modunu kısa süreliğine oyuna ekledi. Ayrıca 9. hafta görevlerini yapmak isteyen oyuncular için de market arabası tekrar oyunda yerini aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.