Forza Horizon 4 aralık ayında dijital mağazalardan kalkıyor

Playground Games, Forza Horizon 4'ün 15 Aralık'ta Microsoft Store ve Steam'den kaldırılacağını ve dijital olarak Xbox veya PC'de artık satın alınamayacağını açıkladı. Ancak fiziksel kopyalarını bulma şansınız olabilir.

Forza Horizon 4 aralık ayında dijital mağazalardan kalkıyor

Oyunun dijital satışları durdurulmadan önce Xbox, her iki mağazada da sık sık indirimler yapacak. Standart sürümü şu anda Steam'de yüzde 80 indirimle 12$'a satılıyor. Forza Horizon 4, 14 Temmuz'da Microsoft Store'da da indirime girecek.

Playground, oyunun kaldırılma nedeninin lisans anlaşmalarının sona ermesi olduğunu belirtti. Forza Horizon 4, birçok gerçek araba modeli ve lisanslı şarkılar içeriyor. Xbox'ın oyun korumaya verdiği önem düşünüldüğünde, bu oyunun satıştan kaldırılması üzücü. Ancak geliştiriciler, oyunlarındaki bu tür unsurlar için kalıcı lisanslar alamadıkları sürece, dijital mağazalardan kaldırılma kaçınılmaz oluyor. Eğer henüz Forza Horizon 5'i denemediyseniz, bu oyuna geçiş yapmak için harika bir fırsat olabilir.

Bu arada, Fable üzerinde çalışan stüdyo, Forza Horizon 4'ün Festival Listelerinin de sona erdiğini duyurdu. Son festival, 25 Temmuz'da başlayacak ve 22 Ağustos'ta sona erecek. Bu, Festival Listesi'ne bağlı başarımları elde etmek için son şans olacak. Seri 77 sona erdikten sonra, festival listesi sekmesinde yalnızca geçmiş etkinlikler görüntülenebilecek. Günlük ve haftalık görevler ise erişilebilir olmaya devam edecek.

Forza Horizon 4'ün tüm ek içerikleri, aralarında eğlenceli bir Lego paketi de dahil olmak üzere, daha önce satıştan kaldırıldı. Ancak, Game Pass aracılığıyla bu genişlemeleri oynayanlar için iyi bir haber var. 25 Haziran'da aktif ve tam ödenmiş (indirimli olmayan) bir Xbox Game Pass aboneliğiniz varsa ve Forza Horizon 4 DLC'lerini satın aldıysanız, temel oyun için bir token alacaksınız. Playground, bu kodun Xbox Mesaj Merkezinize ulaşmasının biraz zaman alabileceğini belirtti, ancak 25 Haziran 2026'ya kadar kodu kullanma süreniz olacak.

Bunun dışında, oyunun sunucuları öngörülebilir gelecekte aktif kalacak. Festival Listeleri hariç, Forza Horizon 4 normal şekilde oynanabilir olmaya devam edecek ve çevrimiçi çok oyunculu modlar da aktif olacak.

Forza Horizon 4 aralık ayında dijital mağazalardan kalkıyor - Resim : 1