Oyun

Microsoft Türk oyuncularını yüz üstü bıraktı!

Microsoft Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, Forza Horizon 4 Türkçe Dublajlı olarak çıkışını gerçekleştirmeyecek.

Microsoft Türk oyuncularını yüz üstü bıraktı!

Microsoft Türkiye tarafından yapılan açıklama ile serinin yeni oyunu Forza Horizon 4'ün Türkçe Dublajlı ve altyazılı olarak 2 Ekim'de oyuncuların beğenisine sunulması bekleniyordu.

Hem PC, hem de Xbox One'da oynanabilecek olan Forza Horizon 4'ün, Türkçe altyazı seçeneğinin yanı sıra Türkçe dublajlı olarak çıkacak olması da haliyle oyuncular tarafından büyük bir heyecanla karşılanmıştı. Anlaşılan yeni gelen bilgilere göre Microsoft, Türk oyuncularını yüz üstü bırakmayı tercih etti. 

Microsoft Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, Forza Horizon 4 Türkçe Dublajlı olarak çıkışını gerçekleştirmeyecek. Yinede oyuncular oyunu Türkçe altyazı seçeneği ile oynayabilecekler.

Microsoft Türkiye'nin yaptığı resmi açıklama metni tam olarak şöyle;

Forza Horizon 4'te Türkçe dil desteği olmayacak!

"2 Ekim 2018'de Türk oyunseverlerle buluşacak olan Forza Horizon 4 oyunumuz, elimizde olmayan teknik problemler nedeniyle, Türkçe dublaj ve atyazı yerine, yalnızca Türkçe altyazı seçeneğiyle sunulacaktır. Yapılan bu değişiklikten ötürü bizim de en az sizin kadar üzgün olduğumuzu belirtiriz.

Türkçe dublajlı Forza Horizon 4 için ön siparişte bulunan kullanıcılarımızı ürünleri arzu ettikleri takdirde Xbox Store üzerinden iade edilecektir. Türkiye ve Türkçe oyun pazarına özel yerelleştirme çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu süreçte anlayışınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederi. Saygılarımızla."

Anlaşılan kurda oluşan dalgalanma Microsoft Türkiye'yi de etkilemiş gibi gözüküyor. Bu durumdan rahatsız olan oyuncular artık oyunu alabileceklerine şükreder duruma geldi. Zor dönemlerden geçiyoruz zor...

Yorumlar
Timothy
Sene olmuş 2018 hala İngilizcesi olmayan varsa zaten oyun falan oynamasın. Türkçe olan oyunları da İngilizce oynamak gerekiyor yoksa herkes "are you cola" seviyesinde çakılı kalmaya devam edecek.
Cevapla
Mehmet Ali
Türkçe ile ayrı bi zevkli oluyo kardesim hem sananeki isteyen istedigi sekilde oynar.
Ünsal Sarıtoprak
Bu konuda şahsen sosyal medya üzerinden ben de gerekli açıklamaları yapmayı çalışıyorum arkadaşlara ancak ''zorunda mıyım?'' kelimeleri görmekten bıkar hale geldim. Eh o zaman dediğin gibi ''Are you cola?'' bilgi darcığına devam edecekler. Sonuçta biz de İngilizce'yi havadan öğrenmedik. ilk adımlarımızı küçüklükten itibaren oyun oynayarak çabalayarak attık.Arkadaşların sadece kolaya kaçmamaları gerekiyor. Katılıyorum size :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.