Oyun

Forza Mobil yanlışlıkla ortaya çıktı

Microsoft tarafından geliştirilen ve Xbox konsoluna özel olan popüler oyun Forza serisinin mobil sürümü yanlışlıkla sızdı.

Forza Mobil yanlışlıkla ortaya çıktı

Konsola özel oyunlar arasında ayrı bir yeri olan Xbox kullanıcılarının severek oynadığı Forza serisinin mobil sürümü de geliyor. Her ne kadar Microsoft bu konuda resmi bir açıklama yapmasa da ortaya çıkan görüntüler firmanın oyunun mobil sürümü üzerinde çalıştığını doğruluyor.

Forza Mobil yanlışlıkla ortaya çıktı

Açıklama ise resmi bir ağızdan yanlışlıkla geldi. Forza Topluluk Yöneticisi Brian Ekberg tarafından paylaşılan bir blog yazısında yanlışlıkla Forta Street mobil oyunundan bir bilgi yer aldı. Ekberg tarafından paylaşılan yazıda bulunan bir linke tıklandığında “ İngiltere merkezli olan Electric Square ile ortak geliştirilen Forza Street; Windows 10, iOS ve Android cihazlarını desteklemesi için yenilendi” mesajının bulunduğu ortaya çıktı.

GTPlanned tarafından ortaya çıkarılan bilgiler bir ekran görüntüsü ile kayıt altına alındı. Ortaya çıkan bu bilgi muhtemelen doğru. Zira oyunun 2019 yılında yeni bir sürümünün çıkması beklenmiyor. Son yıllarda oyunların mobil sürümlerinin ilgi gördüğü düşünüldüğünde bu hamlenin pek de mantıksız olmayacağı görülüyor.

Forza hakkında

Dünyanın en popüler otomobil oyunlarından biri olan Forza, Forza Motorsport ve Forza Horizon olmak üzere iki farklı sürüme sahip. Motorsport daha gerçekçi ve yarış sümilasyonu öğeleriyle öne çıkarken, oyunun Horizon sürümü daha çok eğlenceyi odağına alıyor. Her iki oyun da sadece Xbox ve Windows sürümleriyle yer alıyor. Birçok kullanıcının Xbox tercih etmesinin en önemli sebeplerinden biri Forza oyunları.

Daha önce test ettiğimiz ve Forza Horizon serisi ile ilgili inceleme videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz:

Forza oyunun mobil sürümünü oynar mıydınız? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.