Oyun

Gelecek sene yeni bir Assassin's Creed olmayacak!

Ubisoft, 2019 yılı içerisinde yeni bir Assassin’s Creed oyunu çıkarmayacağı duyurdu.

Gelecek sene yeni bir Assassin's Creed olmayacak!

Ubisoft denildiği zaman açıkçası akan sular durur. Her sene çıkardığı yapımlar ile kendisinden söz ettirmeyi başaran firma, bazı radikal kararlar almışa benziyor.

Her yıl yeni bir Assassin’s Creed oyunu görmeye alıştıysanız, 2019 sizin için sıkıcı geçecek demektir. Ubisoft yetkililerinden gelen bir açıklama, şirketin 2019 yılı içinde yeni bir Assassin’s Creed oyunu çıkarmayacağını kesinleştirdi.

Bizzat Ubisoft CEO’su Yves Guillemot tarafından yapılan açıklama aslında çok da şaşırtıcı değil. Assassin’s Creed gibi AAA sınıfı oyunları aceleye getirmenin sonuçları, daha önce de görüldüğü üzere pek hoş olmuyor.

Gelecek sene yeni bir Assassin's Creed olmayacak!

Ubisoft geçtiğimiz yıl Assassin’s Creed Origins’i piyasaya sürmüştü. Bu yılın Ekim ayında da Assasin’s Creed Odyssey piyasaya sürülecek. Bu iki oyunun bir yıl arayla çıkabilmesi bile yapımcıları zorlamış. Aynı anda iki oyun üzerinde çalışıldığı için bunun mümkün olabildiği belirtiliyor ve nedense her iki oyunda birbirine çok benziyor.

Ubisoft yönetimi önümüzdeki yılı sadece Odyssey için güncellemeler yayınlamaya ayıracaklarını bildirdi. Tabii bu arada ekiplerin sonraki sene çıkacak olası yeni oyunlar üzerinde de çalışmaya başlayacaklarından şüphe yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.