Oyun

PS4 Spider-Man hakkında yasal takip kararı!

7 Eylül 2018'de PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirecek olan Spider-Man'in yasal süreci hakkında bir sorun ortaya çıktığı açıklandı.

PS4 Spider-Man hakkında yasal takip kararı!

7 Eylül 2018'de PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirecek olan Spider-Man'in yasal süreci hakkında bir sorun ortaya çıktığı açıklandı. Ortaya çıkan yasal sorunun kaynağının ise yine perakendeciler olduğu anlaşıldı.

Perakendeciler yapımın son kopya versiyonlarını, oyunun çıkışından hemen önce yavaş yavaş depolamaya başladılar. Eh haliyle mağazalarda çalışan bilinçsiz elemanlar sayesinde de bu oyunlar tarihinden önce sızdırılabiliyor.

Bu konu hakkında yapılan açıklamaya göre eğer Spider-Man'in kopya sürümleri bir şekilde internete oyunun çıkış tarihinden erken bir tarihte sızarsa veya ilgili oyunla alakalı, görsel veya yazılı, hikayenin olay örgüsüyle bağlantılı bilgiler yayımlanırsa bu içerikler derhal paylaşılan mecralardan kaldırılacak. Hatta paylaşılanlar hakkında yasal işlem başlatılacak.

Insomniac Games tarafından geliştirilen projenin henüz ortaya çıkmamış sürümünü piyasaya sürülüş tarihinden erken bir zamanda satmak isteyen mağazaların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum açıkçası.

Aynı durum God of War'da da yaşanmıştı. Yapımın videoları daha oyun piyasaya çıkmadan internete sızdırılmıştı. 

Şimdiye kadar henüz Spider-Man için bir erken sızıntı olmamasına rağmen oyunun perakende mağazalarına gönderilmesi, bu durumun imkanlılığını kuvvetlendirir nitelikte. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.