Oyun

Gelecek Xbox savaşı kazanabilir mi?

Yeni nesil Xbox’ın, TV yarışını kazanabilmesi için gerekenler...

Gelecek Xbox savaşı kazanabilir mi?

Xbox 360 Microsoft’un en büyük kozlarından biri olarak gelen video oyun platformu olarak yıllardır en iyi listesinde üst sıralarda yer alıyor. Xbox Microsoft’un yıllardır en iyi alanlardan biri, bu yüzden firmanın kozu gibi görülüyor.

Ancak yine de Xbox’ın Sony PlayStation gibi büyük bir rakibini de görmezden gelemeyiz. Oyun severlerin yeni versiyonunu heyecanla beklediği Xbox’ın ilk tahmin edilen ve olması gerektiği düşünülen özelliklerinden biri online bağlantı olacak.

1366552319_sonynsz-gs73511832003610x436.jpg

TV’ye online bağlanarak canlı veri çekmesi Xbox’ın çekiciliğini epey artıracaktır. Ayrıca Google TV’yle iş birliğinde bu özelliklerin olması da Android ve Microsoft başarısını zirveye taşıyabilir. Kablolu TV’lerde uygulama teknolojisi yavaş yavaş gündemimize girmeye başladı ancak beklenen “gelecek” henüz gelmedi.

1366552337_img0212610x332.jpg

TV uygulamalarının Xbox oyunları kapasitesine ulaştığında da oyun konsollarının geleceği tehlikeye girebilir. Bu yüzden Microsoft’un şimdiden Android ile iş birliği düşünmesi çok iyi olabilir. Yeni nesil Xbox’tan sizin beklentiniz neler?

1366552353_photo8610x336.jpg

Yorumlar
misafir
Microsoft ilk önce Online oyun servisini bedava yapması lazım şaka mı bu playstation da bu servis bedava onun için xboxun hiç bir şansı yok herkes artık Online oyun oynuyor
Cevapla
ps3
ps3 kendine özel oyunlarıyla hep 1 adım onde! sıkı dur ps3 biz hep senin arkandayız
Cevapla
Misafir
xbox kesinlikle ps3 yerini tutamaz ps3 harika
Cevapla
fatih ak
sahsen hicbir playstation urunu dengi olan xbox dan daha iyi degildir...ulkemizde yaygin olmadigi icin bilmiyoruz pek fazla fikir edinemiyoruz ama xbox ps den kat kat daha kaliteli ve guzel bir urun tabi bu kendi fikrim ;)
Cevapla
Misafir
microsoftun android ve google ile iş birliği demek windows mobile hice sayması demektir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.