Ouya için geliştirici desteği devam ediyor

Android tabanlı oyun konsolu için destekçi olan geliştirici sayısı 10 bin barajını geride bıraktı.

Ouya için geliştirici desteği devam ediyor

Bir Kickstarter projesi olan Android tabanlı oyun konsulu Ouya, önemli bir kesim tarafından destek görmüş ve proje kısa süre içerisinde gerçekleştirilmişti. İlk olarak geliştiricilere dağıtılan oyun konsolu şu sıralar destekçilere gönderilmekte.

Google Play Store’da yer alan tüm oyunlardı daha büyük ekranlara aktaran Tegra 3 işlemcili oyun konsolu Ouya, son bir ayda 2.000 oyun geliştirici tarafından daha desteklendi. Ouya Geliştirici İlişkileri Başkanı Kelle Santiago son bir ayda elde edilen rakamın ardından Ouya’yı destekleyen geliştirici sayısının 10 bine yükseldiğini bildirdi.
1366537306_ouya.jpg

Özellikle ön izleme döneminin konsol açısında oldukça harika geçtiğini belirten Santiago sözlerine şu şekilde devam etti: “ Ouya oyun konsolu geçtiğimiz aydan bu yana misyonunu layıkıyla yerine getirdi ve insanlar bu noktada oldukça heyecanlı görünüyor. Ouya’nın geliştiricilerle olan etkileşimi önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir”

Android tabalı oyun konsolu haziran ayı itibariyle perakende şirketleri  tarafından satışa sunulacak. Fiyatlandırmaya gelince, konsol 99$’dan satışa sunulacak. Oyun denetleyici(gamed pad) ise 49$ ile raflardaki yerini alacak. Namco Bandai ve XBMC ile ortaklık kuran Android tabanlı ilk oyun konsolu OUYA'nın teknik özellikleri hatırlatacak olursak;  Tegra 3 işlemcisi,1GB RAM, 8GB dahili bellek, 1080p destekli HDMI bağlantısı, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth LE 4.0, USB 2.0 ve Android 4.1 Jelly Bean. Konsolda yer alan donanımın her yıl yenileceğinin altını çizelim.