GIST 2019 oyun fuarı başladı

Türkiye’nin en büyük dijital eğlence ve oyun fuarı GIST 2019 GAMING İSTANBUL, bu sabah kapılarını dördüncü kez açtı.

GIST 2019 oyun fuarı başladı

3 Şubat Pazar günü saat 18:00’e kadar sürecek olan GAMING İSTANBUL’un 100 binden fazla kez ziyaret edilmesi beklenirken, toplam 20 bin TL ödüllü cosplay yarışmaları ve sürpriz hediyelerle dolu turnuvalar sayesinde eğlence doruğa çıkacak

Türk oyun sektörünün büyümesine destek veren GAMING İSTANBUL, önceden yatırım almamış 32 bağımsız oyuna ücretsiz stant alanı verirken, geliştiricileri de profesyonel bilet hediyesi sayesinde yatırımcılarla buluşma fırsatı buluyor. Bu yıl ilki düzenlenecek GIST Bağımsız Oyun Ödülleri’nin kazananı İngiltere’ye giderek yatırım alma şansını artıracak

GAMING ISTANBUL oyun fuarı başladı

Bu yıl 100 binden fazla ziyaret alması beklenen GAMING İSTANBUL’da 200 milyonu aşan oyuncu sayısı ile dünyanın en çok oynanan oyunu olan Fortnite’ın yapımcısı Epic Games standı büyük ilgi çekti. Ödüllü turnuvalar, profesyonel Fornite dans gösterileri ve amatör dans yarışmaları, Fortnite cosplay gösterileri ve yarışması yapılacak olan stantta, ziyaretçilere verilecek hediyeler arasında özel oyun içi Patlayan Llama Spreyi de yer alıyor.

Toplam 20 bin TL değerinde ödüllü yarışmalar

GAMING İSTANBUL’da dijital oyun ve kurgu karakterleri tasarladıkları kostüm ve aksesuarlarla en iyi yansıtanları da para ödülleri bekliyor. Toplam 10 bin TL değerinde ödüllü GIST Cosplay Yarışması’nın jürileri arasında Issabel Cosplay & Other, Calypsen Cosplay, Anastasia Komori gibi dünyaca ünlü cosplay sanatçılarının yanı sıra, yarışmanın geçen yılki kazananı Cihan Yallı da bulunuyor.

Cosplay meraklıları, Fortnite standındaki cosplay yarışmasına da katılarak toplam 10 bin TL’lik ödülden pay alabilecek. Ayrıca fuarın bileklik sponsoru olan InGame Group - Zula, tüm ziyaretçilere popüler yerli FPS oyununda 10 TL’lik ücretsiz kredi hediye ediyor.