Oyun

God of War Antik Mısır'da geçebilirdi!

Devcom'da konuşan God of War'un yönetmeni Cory Barlog, zamanında oyunun Antik Mısır'da geçme ihtimalinden bahsetti.


Kuşkusuz bu yılın en iyi oyunlarından biri olan God of War hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Aslında bu bilgi o kadar da yeni bir bilgi değil ancak konu hakkında daha fazla detaya erişme şansına erişmiş olduk Cory Barlog sayesinde. 

Köln'de düzenlenen geliştirici konferansı Devcom'da konuşan God of War'un yönetmeni Cory Barlog, zamanında oyunun Antik Mısır'da geçme ihtimalinden bahsetti.

Cory Barlog tarafından paylaşılan bilgilere göre, İskandinav mitolojisi God of War için tek seçenek değilmiş bunun dışında Mısır, İnka ve Hindu mitolojileri de düşünülmüş. Ekip içinde yapılan seçimden sonra İskandinav ve Mısır mitolojileri eşit oy almış ancak Cory Barlog'un son oyuyla oyunun İskandinav mitolojisinde geçeceği kesinlemiş.
 
Mısır ve İskandinav'ın eşit oy almasından sonra ekip Mısır mitolojisi için konsept tasarımları bile tasarlamış. Peki gelecek olan God of War oyununun Mısır mitolojisinde geçme şansı var mı?

God of War Antik Mısır'da geçebilirdi!

Şimdilik hayır, çünkü Santa Monica Studio online topluluk stratejisti Aaron Kaufman bu yılın başlarında yaptığı bir açıklamada bir sonraki God of War oyununun da İskandinav mitolojisinde geçeceğini açıkladı. 

Konu hakkında Kaufman; "Sadece God of War olarak adlandırmamızın birkaç sebebi var. Birincisi, bunun yeni bir dönem olduğunu gösteriyor. Yunan dönemi birinci bölümdü ve Nors dönemi ikinci bölüm olacak. Yönetmen Cory Barlog stüdyoya bu ilk ve tek Kratos - Atreus macerası olacak fikri ile geri dönmedi."  dedi.

Oyun bir üçleme ile karşımıza çıkacak. Belki bu üçlemenin son bulmasının ardından Kratos'un yeni macerası Antik Mısır'a yelken açabilir, bilemeyiz. God of War şu anda PlayStation 4 kullanıcıları için ulaşılabilir durumda. Sizler için hazırlamış olduğumuz God of War incelemesine ise buradan ulaşabilirsiniz.


 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.