Oyun

God of War rekora koşuyor!

2018'in merakla beklenen ve geçtiğimiz ay çıkışını gerçekleştiren God of War, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı.

God of War rekora koşuyor!

PlayStation'un merakla beklenen ve geçtiğimiz ay çıkışını gerçekleştiren God of War, hem hikayesi hem de oynanışı ile büyük bir başarı elde etmiş ve hemen hemen oynayan herkesten övgüler almayı başarmıştı. İşte bu övgüler ve başarı anlaşılan oyunun satış rakamlarına da yansımış durumda. Çünkü God of War 5 milyon satış rakamını geride bıraktı.

Bu duruma pek şaşırmayacak olan Sony, zaten oyunun satışları konusunda yüksek bir beklenti içerisindeydi.

Not ortalamalarına bakıldığında PlayStation 4'ün en iyi oyunu konumunda olan God of War, zaten çıkışından itibaren sadece 1 hafta sonra 3.1 milyon satış rakamına ulaşmayı başarmış ve konsolun en hızlı satan oyunlarından birisi de olmuştu.

Çıkışı üzerinden 1 ay geçen oyunun 5 milyon barajını geçtiği belirtildi. Yani aradaki 3 haftalık süreçte God of War, 1.9 milyon adet daha satmayı başarmış da diyebiliriz. Muhtemelen oyunun satış rakamları önümüzdeki dönemlerde daha da yükselecektir. Konsolun en önemli oyunlarından biri olan Uncharted 4, toplamda 8.7 milyon adet satmayı başarmıştı. Horizon: Zero Dawn'ın satış rakamı ise 7.6 milyon. Bakalım God of War bu iki şaheseri geçmeyi başarabilecek mi?

Yorumlar
Emre
Koş yiğidim koş hakediyorsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.