Oyun

God of War rekora koşuyor!

Super Data'ya göre God of War, ilk ayında 131 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.


PlayStation 4'ün en iyi oyunlarından bir tanesi olan God of War, milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynandı. Yılların Kratos'a vermiş olduğu ağırlık, birçok hayran tarafından hissedildi ve çok sevildi.

İlk aşamalarda oyuncuların tepkisi ile karşılaşan yapım, gerek oynanış tarzı, gerek kamera açısı ile eleştirilerin hedefi olmuştu. Ancak gün geldiğinde ve çattığında işler biraz yön değiştirdi. Yeni oyun oldukça oturaklı ve ilgi çekiciydi. Tabii ki bu durum God of War'ı başarıya götüren ilk adımlar olarak karşımıza çıktı.

Şimdi ise oyunun satışlarıyla alakalı ilk bilgiler geldi. Araştırma şirketi Super Data'ya göre God of War, ilk ayında 131 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmış. Satış anlamında Sony'i memnun eden oyun, Uncharted 4'ü ve Witcher 3'ü geçmeyi başardı.

God of War rekora koşuyor!

Uncharted 4 ilk ayında 56 milyon kazanırken, Witcher 3'ün 69 milyon dolar gelir elde ettiği belirtiliyor. PlayStation 4'ün satışlarını da yükselten yapımın ilk ayda 3 milyonun üzerinde sattığı açıklanmıştı. Ve bunu sadece ilk 3 günde yapmayı başarmıştı. 

Hem hikaye anlatımı tarafında hem de oynanış mekanikleri tarafında fazlasıyla güzel olan yapım, Türkçe altyazı desteğine de sahip. Bir PlayStation 4 sahibi iseniz ve henüz God of War'ı denemediyseniz mutlaka bir şans vermelisiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.