Oyun

Google oyunlarla ilgili bir proje geliştiriyor

Birbirinden alakasız her alana el atan Google, şimdi de oyun sektörüne el attı. Firma 19 Mart'ta oyun sektörüne özel bir proje duyuracak. Detaylar haberimizde.


Teknoloji devi Google, artık sadece bir arama motoru değil. Dijital bir şirket haline gelen ve hayatın her alanında karşımıza çıkan marka şimdi de oyun pazarına yönelik bir proje üzerinde çalışıyor.

Google da oyun konsolu geliştiriyor

Konuyla ilgili bir süredir çeşitli bilgiler veren Google, yayınladığı bir video ile oyun konsolu ya da benzeri bir cihazla ilgili ipuçlarını duyurdu. Google'ın oyun konsolu ya da benzeri bir projeyi 18-22 Mart tarihleri arasında ABD'nin San Francisco şehrinde düzenlenecek olan Game Developers Conference (Oyun Geliştiricileri Konferansı)'nda tanıtılacak.

Google'ın etkinlik özelinde paylaştığı videoda GDC 2019 kapsamında 19 Mart 2019'da yapılacak bir duyuru ile ilgili içerikler yer alıyor. Oyunlarla ilgili yapılacak olan duyurunun ne olduğu konusunda resmi bir açıklama olmasa da beklentiler arasında bir oyun konsolu da yer alıyor.

Konuyla ilgili bir başka iddia ise abonelik sistemi üzerine kurgulanan ve dünya çapında oynanabilen bir proje duyurulacağı. Steam benzeri bir sistemin de duyurulması mümkün görünüyor.

Şimdilik resmi bir açıklama yapılmasa da son yıllarda devasa bir sektör haline gelen oyun pazarının teknoloji devinin ilgisini çekmiş olması çok da şaşılacak bir durum değil. Google'ın etkinlik özelinde duyurduğu meraklandırıcı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Google ne geliştiriyor olabilir? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.