Oyun

GTA 5, 7 rekoru birden kırdı!

Rockstar Games de şaşırdı!

GTA 5, 7 rekoru birden kırdı!

Tüm zamanların en iyi oyun serilerinden olan GTA geçtiğimiz saatlerde tescillenen rekolarıyla oyun dünyasına bomba gibi düştü. Rockstar Games'in uzun süredir beklettiği GTA 5, beklenen ilgiyi ve beğeniyi gördü. Satış rakamlarına yansıyan bu ilgi geliştiriciyi de sevindirmiş durumda.

Dijital ve market raflarındaki yerini alan oyun ilk haftada 1 milyar dolar barajını aşan ilk oyun olma rekorunu da elinde bulunduruyor. Rekorlara doymayan oyun 7 rekor daha kırarak oyun severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Take-Two Interactive şirketine bağlı Rockstar Games stüdyosunun beş yıldan uzun süren çalışmasıyla ortaya çıkan yapım, ilk günün 800 milyon, üçüncü gününde ise 1 milyar dolar satış gelirine ulaşmıştı.

1381397617_gta-5-hd-wallpaper.jpg

Mart 2014’e kadar dünya genelindeki satışlarının 25 milyona dayanması beklenen GTA V, tam 7 rekor birden kırdı. Guinness Dünya Rekorları, GTA V’in kırdığı 7 resmi rekoru açıkladı:

1-      24 saat içinde en fazla satan aksiyon-macera video oyunu, 
2-      24 saat içinde en fazla satan video oyunu, 
3-      En hızlı 1 milyar satış rakamına ulaşan eğlence yapımı,
4-      En hızlı 1 milyar satış rakamına ulaşan video oyunu,
5-      24 saat içinde en fazla satış gelirini elde eden eğlence yapımı,
6-      24 saat içinde en fazla kazandıran video oyunu, 
7-      Fragmanı en çok izlenen aksiyon-macera oyunu.

GTA V’in rekorları hakkında açıklama yapan Guinness Dünya Rekorlar Kitabı genel yayın yönetmeni Craig Glenday, “Oyun oynamak artık sadece nişlere özgü bir hobi değil... GTA, modern Brityanya kültürünün bir ikonu olarak kabul edilmeyi kesinlikle hak ediyor ve biz oyuna kitabımızda yer verdiğimiz için mutluyuz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.