Oyun

GTA 6 yapım aşamasında! İşte çıkış tarihi!

Rockstar Games’in GTA 6 üzerinde çalıştığı Kotaku tarafından doğrulandı. İşte konu hakkındaki detaylar.


Rockstar Games’e yakınlığıyla bilinen Kotaku, GTA 6 hakkında bir rapor açıkladı. Açıklanan raporda Rockstar’ın hali hazırda GTA 6 üzerinde çalıştığı doğrulandı. Yeni GTA oyununun yapım aşamasının bir süredir devam ettiği fakat koronavirüs sürecinin yapım aşamasına ket vurduğu ifade edildi.

GTA 6 yapım aşamasında! İşte çıkış tarihi!

Bilindiği üzere Rockstar Games’in Red Dead Redemption 2 için 10 yıla yakın bir geliştirme süreci planladığı ortaya çıkmıştı. Dolayısıyla aynı durum GTA 6 için de geçerli olabilir. Kotaku tarafından hazırlanan raporda GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili bazı bilgilere de yer verilmiş. Oyun dünyasının saygın mecrası, Rockstar’ın geliştirme sürecinin henüz başında olduğuna dikkat çekiyor ve oyunun en erken 5 ya da 6 yıl sonra çıkabileceğini belirtiyor.

Dolayısıyla GTA 6 çıkış tarihi için en erken tarih 2025 gibi görünüyor. Yani serinin yeni oyununun PS4 ve Xbox One için gelmeyeceği artık kesinleşti diyebiliriz.

Öte yandan koronavirüs sürecinden ötürü oyunun yapım aşamasının büyük sekteye uğradığı da sızdırılan bilgiler arasında.

Rockstar’ın yeni GTA oyunu için acele etmemesinin temel nedeni ise GTA Online’dan gelen para akışı. Stüdyo yetkilileri hali hazırda oturmuş bir sistemi bozmak istemiyorlar. Bu da serinin yeni oyununun gecikmesine neden oluyor.

Yorumlar
adam
Lan bırak ps4 ü ps5 e ps 6 dan sonra gelir.
Cevapla
what
abi az ingilizcesi olan orda 2019da geliyor yazdığını anlar
Cevapla
gezgin
az aklı olan da onun insanları kandırma amaçlı olduğunu anlar
Almancası
Almancası olan da 2020 de oldugumuzu...
yalan
Uydurmak bedava.nede olsa agzi olan konusuyor.
Cevapla
Bence de
Oha ne iyi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.