Oyun

Halo'dan şaşırtıcı rakamlar

Halo'nun 2001 yılından bu yana başarısı ortaya çıktı.

Halo'dan şaşırtıcı rakamlar

Microsoft geçtiğimiz günlerde Halo oyunlarının satış rakamlarını açıkladı. Oyun severlerin ilk sıradaki tercihlerinden olan Halo 2001 yılında ilk sürümüyle satışa çıkmış ve ardı arkası kesilmeyen versiyonlarıyla oyun severlerin bneğenisini topladı. Kullanıcıların beğendiğinin en büyük kanıtı tahmin edersiniz ki satış rakamları oldu.

Microsoft Halo ile 2001 yılından bu yana 46 milyon oyun sattı ve milyar dolarlar kazandı. Sadece Halo:Reach tek başına raflardaki yerini aldıktan sonra günde 200 milyon dolar getirisi oldu. Halo 3 ve Halo 2, ilk çıktığında günde 170 ve 125 milyon dolar gelir sağladı.

1352277762_basliksiz-3.jpg

Rakamların büyüklüğü Halo'nun başarısının giderek arttığını gösteriyor. Eğlence ve oyun dünyasının baş yapıtlarından biri haline geldi diyebiliriz. Satış rakamlarını açıklayan Microsoft yöneticilerinden Chris Lewis bu başarıdan memnun olduklarını belirtti.
Yorumlar
sefa
çok güzl siteeeeeeeeeeeeeee
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.