Oyun

Hayranı olduğu oyunu uzaya çıkardı!

14 yaşındaki lise öğrencisi, hayranı olduğu Earthbound oyununu uzaya gönderdi.


Her geçen gün yeni bir ilginç anı ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu sefer bir lise öğrencisi, çok sevdiği oyununu uzaya çıkardı.

Klasik oyunların başında gelen EarthBound için ilginç bir girişimin altına imza atıldı. 14 yaşındaki lise öğrencisi, çok sevdiği Earthbound’u uzaya gönderdi ve hayranlığını böyle dile getirdi.

Her şey Ronnie Doyle’un dedesinin Earth to Sky Calculus isimli bilim girişimi tarafından düzenlenen çekilişe katılmasıyla başladı.

Kendilerine bağış yapanlardan birine, uzaya küçük bir parça gönderme şansı sunacaklarını söyleyen Earth to Sky’ın yaptığı çekilişi Ronnie Doyle’un dedesi kazandı. Kazandığı uzaya bir şey gönderme hakkını torununa doğum günü hediyesi olarak veren dede, oldukça ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına vesile oldu.

Küçük bir balonla birlikte uzaya eşya göndermeye hazırlanan Doyle’un seçtiği eşya ise 1995 yılında Super Nintendo’ya çıkan rol yapma oyunu EarthBound oldu. Konu hakkında liseli çocuk;

“Oyunu uzaya gönderme fikri oldukça korkutucuydu. Bu oyun 200 dolar değerinde ve onu uzaya gönderip geri gelmesini beklemek büyük bir risk. Kartuşu güvenli bir uçuşa sahip olduğundan emin olmak için her iki tarafa da delinmişti, ancak bu riski almaya karar verdim.” dedi.

Tüm bunları Kotaku sitesinden aktaran Ronnie Doyle, sözlerini tatlımı tatlı bir kelime oyunuyla tamamladı: “Bildiğim kadarıyla bu kartuş, EarthBound oyununun Dünya’ya bağlı kalmayan tek kopyası”...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.