Oyun

PlayStation 5'in ayak sesleri duyulmaya başladı!

Horizon: Zero Dawn'ın devam oyunu, PlayStation 5'in çıkış oyunu olabilir.

PlayStation 5'in ayak sesleri duyulmaya başladı!

2013 yılında çıkışını gerçekleştiren PlayStation 4, artık yavaş yavaş ömrünü dolduruyor. Bunu belirtmek her ne kadar acı verse de durum bu maalesef. Birçok kullanıcı şimdiden gözünü yeni nesil konsollara çevirmiş durumda. 

PlayStation 4'ün en iyi özel oyunlarından bir tanesi olarak gösterilen Horizon: Zero Dawn, satış anlamında Sony tarafını memnun etmeyi başarmıştı. Peki neden konuyu Horizon: Zero Dawn'a getirdim? Çünkü PlayStation 5'in çıkış oyunu Horizon: Zero Dawn 2 olabilir.

Hikaye tarafında sonu açık uçlu biten yapımın devamının geleceği oldukça belli. Ancak tahminlere göre Horizon: Zero Dawn'ın devam oyunu, PlayStation 5'in çıkış oyunu olabilir. Yapımcı firma ilk oyunun piyasaya sürülmesinin ardından kolları sıvamış durumda. 

PlayStation 5'in çıkış oyunu sızdırılmış olabilir!

Yeni iş ilanları vermeye devam eden Guerilla Games, resmi olmasa da yeni Horizon: Zero Dawn oyunu üzerinde çalışmalara başladı diyebiliriz. 2020 yılında ise yeni PlayStation modelinin tanıtılacağını düşünürsek, Guerilla Games bu üç senelik ara içerisinde oyunun geliştirme sürecini tamamlamayı hedeflemiş olabilir.

Sonuç olarak grafik motorundan tutun teknik detaylara kadar her şey ellerinde mevcut zaten. İlk oyunun gelişimi kadar zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Konu hakkında daha fazla bilgi ilerleyen dönemler de gelecektir muhakkak. Bakalım Sony, bizlere ne gibi sürprizler hazırlıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.