Oyun

Haziran’da PlayStation 5 fırtınası esecek!

Sony’nin Haziran ayında düzenleyeceği etkinlikle ilgili detaylar ortaya çıktı. Görünen o ki önümüzdeki ay PlayStation 5 fırtınası esecek!

Haziran’da PlayStation 5 fırtınası esecek!

Sony yeni nesil konsolu PS5’i bu yılın son çeyreğinde satışa sunacak. Önümüzde 3 – 4 ay gibi bir süre kalmış olmasına karşın hala PS5’in tasarımını görebilmiş değiliz. Muhtemelen Sony Interactive Entertainment Haziran ayında düzenleyeceği özel etkinlikle PlayStation 5 kasası ve oyunları hakkında bilgi verecek. Zira bu durum yabancı basın tarafından da onaylanmış durumda.

Haziran’da PlayStation 5 fırtınası esecek!

VentureBeat’ten Jeff Grubb’un açıklamalarına göre Haziran’da gerçekleşecek olan PlayStation 5 etkinliğinde dünya kadar oyun tanıtılacak. Elbette buradaki tüm oyunları birinci parti yapımlar olarak algılamamak gerekiyor.

Haziran’da PlayStation 5 fırtınası esecek! - Resim : 1

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Microsoft da Xbox Series X için bir etkinlik düzenlemişti. Nitekim düzenlenen etkinlikte ortaya çıkan pek çok oyunun daha önceden duyurulmuş olan yapımlar olduğunu gördük.

Nitekim PlayStation 5 için duyurulacak olan yapımların da pek çoğu 3. parti geliştiriciler tarafından daha önce tanıtılmış oyunlar olabilir.

Elbette oyun severlerin asıl merak ettiği konu PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan birinci parti oyunlar. Hali hazırda Naughty Dog fazlasıyla meşgul olduğu için bu stüdyonun geliştiriciliğini üstlendiği yeni bir Uncharted oyunu gelmeyecektir. Genel beklenti ise SantaMonica’nın yeni bir God of War oyunu tanıtması yönünde. Lakin Sony’nin böyle bir oyunu da konsolun çıkışıyla eş zamanlı duyurması biraz zayıf bir ihtimal diyebiliriz. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Hasan
Düşünsenize yeni god of woar la ps5in tanıtıldığını öff hem konsol hem oyun satışı çıkışı tavan yapar ama ps 5 in sayılı sayıda üretşleğini düşğnürsek konsolla birlikte ecxlusive oyun çıkmayacaktır ama tanıtım yapılabilir ve en geç konsoldan 1 yıl sonra ecxlusive oyunlar gelir
Cevapla
Mehmet
Bomboş bir yazı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.