Oyun

Half-Life: Alyx'in Mod Desteği kullanıcılarına açıldı!

Half-Life: Alyx oyununa gelen son güncelleme ile birlikte, oyuncular kendi bölüm projelerini hayata geçirebilme imkanı bulacaklar.

Half-Life: Alyx'in Mod Desteği kullanıcılarına açıldı!

ValveHalf-Life Alxy oyununun VR‘ye uyarlanmış versiyonunu 23 Mart itibarı ile  satışa sunmasının ardından, şimdi de oyuncuların kendi bölüm projelerini hayata geçirebilmelerine imkan sunan bir güncelleme yayınladı.

Half-Life: Alyx'in Mod Desteği kullanıcılarına açıldı!

Valve, Half-Life Alyx için Workshop Tools olarak bilinen ve oyuncular tarafından yaratılmış içeriklerin yer aldığı, bu içeriklerin düzenlenip, yayınlanıp, diğer kullanıcıların kendi oyunlarında kullanabilecekleri bir merkez olan Steam Atölyesi’nin beta sürümünü kullanıma açtı.

Bu özellik içerisinde 'Source 2 Bölüm' düzenleme aracının yanı sıra 'Source Filmmaker' düzenleme aracı ve 'Hammer' yayın aracı da yer alıyor.

Half-Life: Alyx'in Mod Desteği kullanıcılarına açıldı! - Resim : 1

Bilmeyenler için belirtelim; Steam Atölyesi’nde oyun için yeni seviyeler, dokular, animasyonlar ve modeller oluşturabilirsiniz. Ayrıca bununla da kalmyıp diğer kullanıcıların tasarladıkları objeleri de kullanabilirsiniz.

Kısacası oyuna eklenen mod desteği ile birlikte yapılabilecekler tamamen oyuncuların hayal gücüne kalmış durumda. Dilerseniz hayalinizdeki dünyayı oluşturabilir ya da gerçek hayatta yaşadığınız evinizi baz alarak oyunda bir seviye geliştirebilirsiniz.

Valve'in, bu özellik ile beraber kendi yaptığı bir modu da oyuncular ile paylaştığını ayrıca belirtelim. Bu özellik ile ilgili değerli düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.