Oyun

Hexen Hegemony sizi cadıların savaşına davet ediyor!

Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinden oluşan bir grup tarafından geliştirilen Hexen Hegemony, sizleri cadıların savaşına davet ediyor. İşte detaylar!

Hexen Hegemony sizi cadıların savaşına davet ediyor!

Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinden oluşan bir grup tarafından geliştirilen Hexen Hegemony, sizleri cadıların savaşına davet ediyor.

Cadı temalı yapım, yüzlerce farklı büyü kombinasyonu ile diğer cadılara karşı savaşmanızı mümkün kılan bir online TPS oyun. 4'e 4 karşılaşmalarda faklı kombinasyonlar keşfederek rakip takımı alt etmenin yollarını keşfedin. Hexen Hegemony yapımını en özel kılan şey ise tamamen yerli olması. 

Peki Hexen Hegemony oyununun temelinde yatan hikaye ne? Soyları tarihin karanlık zamanlarına kadar uzanan cadılar, 2019 yılında insan medeniyetine karşı başlattıkları savaştan 9 yıl sonra zaferle ayrılırlar.

Cadı büyülerinin karşı konulamaz gücü nedeniyle bozguna uğrayan insanlık her şeyini yitirerek dünyanın ıssız kalan yerlerine çekilirken, bu kez cadı klanları arasında dünyanın egemenliği için büyük bir savaş başlar. 

Hexen Hegemony sizi cadıların savaşına davet ediyor!

Cadı büyüleri esnek ve çok çeşitlidir. Neredeyse her koşulda ve her amaç için kullanılabilirler. Bu yüzden klasik savaş mantığını terk etmelisiniz ve kanınızdaki Mana enerjisini nasıl etkili biçimde kullanabileceğinizin üzerine kafa yormalısınız.

Oyunun resmi Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun Steam fiyatı ise 18,00 TL olarak belirlenmiş durumda. Bu tarz yerli geliştiricilerin desteklenmesi adına verilemeyecek bir para değil. Yerli geliştiricilerimize destek olmalı ve sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum.

Ek olarak oyunun Türkçe ve İngilizce dil desteğine sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Peki ya siz Hexen Hegemony hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Cagdas
Tamamen yerli mi Türk toplumunda cadı mı var? Yerli kültürümüzde de korku unsurları barındıran evsaneler var. Araştırılıp yerel bir senaryo yazılsa daha iyi olurdu pence
Cevapla
Timothy
Mobil oyun sandım, sistem gereksinimlerini görünce gülüp çıktım. Kabus 23 falan çıksa da oynasak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.