Oyun

Horizon: Zero Dawn büyük ilgi gördü

Eleştirmenlerden övgü alan ve oyun severler tarafından büyük ilgi gören PlayStation 4’e özel oyun Horizon Zero Dawn, çıkışından itibaren 2,6 milyonun üzerinde satış yaptı.

Horizon: Zero Dawn büyük ilgi gördü

Sony, Horizon Zero Dawn’ın global ölçekteki satışlarının lansmanın ilk iki haftasında 2,6 milyon adedi aştığını duyurdu. Yapımcı firma Guerrilla tarafından, sadece PlayStation 4 (PS4) sistemine özel olarak geliştirilen ve 1 Mart tarihinde piyasaya sürülen oyun, eleştirmenlerin büyük beğenisini topladı.

Daha önce görülmemiş bir dünya tasarımı, geniş stratejik aksiyon yelpazesi ve olağanüstü olay örgüsü ile büyük beğeni kazanan oyun, çok kısa süre içinde bugünkü neslin en sevdiği oyunlar arasında girdi. Bu etkileyici çıkış ile Horizon Zero Dawn, PS4’ün yeni “first party” oyunları arasında en çok lansman satışını yaparken, Guerilla’nın da gelmiş geçmiş en büyük lansmanını gerçekleştirmiş oluyor.

 1489822828_horizon.jpg

Horizon Zero Dawn, çok eski zamanların kalıntıları arasında kaderini keşfetmek amacıyla bir maceraya atılan genç avcı Aloy rolünde oynanan, yeni bir aksiyon rol yapma oyunu. Nefes kesici oyun, makinelerin kol gezdiği ve insanoğlunun artık hakim tür olmadığı, yemyeşil bir kıyamet sonrası dünyada geçiyor

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.