Oyun

Jesus vs Muhammad oyunu tepki çekti

Jesus vs Muhammad isimli oyun, Steam platformunda büyük tepkilere yol açtı.

Jesus vs Muhammad oyunu tepki çekti

Din teması günümüzde birçok yapıma ilham kaynağı olabiliyor. Bunun en büyük kanıtı filmlerde ve oyunlarda dinlere yapılan göndermeler diyebiliriz. Bu yapımlardan bazıları işin hakkını veriyor olsa da (saygı kuralları çerçevesinde) bazılarının çizgiyi aştıklarına da şahit olabiliyoruz.

İşte bu çizgiyi aşan yapımlardan biride Jesus vs Muhammad isimli yapım. Steam platformunda kullanıcıların gözünden kaçmayan oyun tüm dünyadan büyük tepkiler almayıda başardı. Tam olarak geliştiricilerin amacıda bu muydu bilmiyoruz ancak şimdiden oyunun kaldırılması için şikayetler almaya başladı.

Jesus vs Muhammad, adından da anlaşıldığı gibi Hz. Muhammed (s.a.v.) ve Hz. İsa'yı karşı karşıya getiren bir oyun. Üstelik bu oyunun videosuna ve ekran görüntülerine baktığımızda her iki din için de oldukça önemli olan peygamberlerin silah taşıdıklarını bile görüyoruz. Zaten yapımın açıklamasında da "hangi peygamberin daha güçlü olduğu" gibi abuk subuk bir açıklamaya yer verilmiş durumda. 

Steam platformunun bu oyunu yayına almadan önce gerçekten kontrol edip etmediğini bilmiyoruz henüz. Yetkililerden bu konuda resmi bir açıklama gelmiş değil.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilir ve şikayet ederek oyunun Steam'den kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Muhammed
Bizzat avukatımla görüşüp bu steam denilen siteyi engelletireceğim
Cevapla
veteran ranger
hiç güleceğim yoktu.
SeaxReis
Steamı mı engelleticeksin? :'D
Muhammed
Allah bin kere belalarını versin valla direk yapımcının üstüne bomba yağdırmak lazım steam da destek olarak sistemine almış hepsi İslam karşıtı pislikler elimden gelse hepsinin sistemini hack leyip çökertmek ....lanet gitsin onlara
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.