Oyun

Kedi simülatörü Max and Maya duyuruldu!

Goat Simulator'un başarısının ardından Max&Maya, bu başarıyı bir adım daha öteye götürmeye hazırlanıyor.

Bu oyunun kahramanı kediler!

Bir video oyunu nedir? Görselliğiyle sizi büyüleyen, hikayesiyle sizi başka dünyalara götüren, müziklerini her daim dinlemek istediğiniz, karakteriyle kendinizi bütünleştirdiğiniz bir yapım mıdır? Evet, bazı video oyunları aynı hayatımıza etki eden filmler ya da müzik albümleri gibidir.

Biz o oyunlara kısaca bu endüstride “klasik” diyoruz. Peki ya görselliğinden bir şey anlamadığınız, bir hikayesi olmayan, müziklerinin kafanızda yer etmediği ve karakteriyle kendinizi bütünleştiremediğiniz oyuna ne denir? Çöp mü? İşte zamanında Goat Simulator bu tabuları yıkmış ve endüstrinin en anlamsız yerine tahtını kurmuştu. Oldukça dikkat çekmiş ve kendi çapında büyük satışlarda yakalamıştı geliştirici ekip. 

Uzun bir aradan sonra biz bu tarz yapımların devamını beklerken OMG Studios yardımımıza yetişti ve bizleri Max&Maya ile tanıştırdı. Max&Maya, evcil hayvanlarınızın gizli tutkusunu ortaya süren ilk gerçekçi alfa-kedi simülatörü olarak karşımıza çıkacak. Goat'ın yapısına nazaran Max&Maya'da bir hikayemiz de olacak. 

Bütün insanlar nereye gitti? Sıçan ve köpekleri yenmenin bir yolu var mı? Neden kimse artık beni beslemiyor? gibi soruları artık kendinize sormaya başlayacağınız Max&Maya'nın henüz resmi bir çıkış tarihi yok ancak henüz geliştirilme aşamasında olan oyunun bu sene içerisinde çıkacağı planlanıyor.

Bu arada dipnot olarak belirtmek isterim: Eğer birisi sizi uyandırırsa, kutsal görevin olarak onların terliklerine işemelisin. Bir kedi ordusunu toplayabilir ve dünyayı fethedebilirsin. Denemeye değer değil mi?

Max&Maya'nın steam sayfasına buradan, Kickstarter sayfasına ise buradan ulaşabilir ve bu sevimli dünyaya ilk bakış atabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.