Kingdom Hearts 4 çıkış tarihi netleşti

Kingdom Hearts serisinin dördüncü oyununun 2025 yılında piyasaya sürüleceği söylentiler arasında yer alıyor.

Kingdom Hearts 4 çıkış tarihi netleşti

Yeni oyun, serinin büyülü dünyasını genişletmeye devam edeceği ve hayranların beklediği birçok yeniliği barındıracağı bekleniyor. Eğer gerçekleşirse, bu, serinin uzun süredir beklenen bir devamı olacak ve oyuncuları yeniden Disney ve Square Enix karakterlerinin kesiştiği fantastik maceralara davet edecek.

Kingdom Hearts IV, beklenenden daha erken gelebilir. Eğer duyumculara inanacak olursak, oyunun 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Twitter kullanıcısı DanielRPK'ye göre, Kingdom Hearts serisinin en yeni ana oyunu gelecek yıl çıkacak. Oyunun son dört yıldır geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor. DanielRPK, ayrıca yakın zamanda Sonic Frontiers'ın devam oyununun da geliştirme aşamasında olduğunu sızdırdı. SEGA'ya yakın bir başka sızıntı kaynağı olan Midori ise, bu oyunun Sonic Frontiers 2 olarak adlandırılmayabileceğini, ancak aynı 3D ve açık dünya oynanış tarzına sahip olacağını doğruladı.

Kingdom Hearts IV hakkında pek çok detay henüz açıklanmadı; ne çıkış tarihi ne de hedef platformlar belli. Ancak, oyunun Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirildiği biliniyor. Kingdom Hearts IV, 2022 yılında duyurulmuştu. Yeni "Kayıp Usta" hikâye kolu ile başlayacak ve Tokyo'dan esinlenilmiş gerçekçi bir şehir olan Quadratum'da geçecek. Oyunun geri döneceği onaylanan bazı oynanış mekanikleri arasında parkur elementleri ve Kingdom Hearts II'de tanıtılan Reaksiyon Komutları bulunuyor.

Kingdom Hearts 4 çıkış tarihi netleşti

Son ana Kingdom Hearts oyunu, 2019 yılında çıkan Kingdom Hearts III idi. Ritim-aksiyon türünde bir yan oyun olan Melody of Memory ise 2020 yılında piyasaya sürüldü. Bu bilgiler ışığında, serinin hayranları yeni oyunu sabırsızlıkla bekliyor olabilir. Yeni oyunun getireceği yenilikler ve maceralar, Kingdom Hearts evrenine yeni bir soluk getireceği için büyük bir merak konusu.

"Kingdom Hearts" serisi, Square Enix ve Disney işbirliğiyle geliştirilen ve yayınlanan popüler bir video oyunu serisidir. Serinin ilk oyunu 2002 yılında PlayStation 2 için piyasaya sürülmüş ve o zamandan bu yana serinin geniş bir hayran kitlesi oluşmuştur.

Serinin merkezinde, ana karakter Sora ve onun arkadaşları Riku ve Kairi yer alır. Bu karakterler, çeşitli Disney ve Square Enix (özellikle Final Fantasy) evrenlerinden gelen karakterlerle birlikte, evrenleri yok eden "Heartless" adı verilen yaratıklara karşı mücadele ederler. Oyuncular, çeşitli dünyaları ziyaret ederek düşmanları yenmeye, bulmacaları çözmeye ve hikâyeyi ilerletmeye çalışırlar.

"Kingdom Hearts" serisinin oyun mekanikleri genellikle aksiyon odaklı rol yapma oyunu (RPG) elementleri ile birleşir. Oyuncular, Sora'nın yeteneklerini geliştirir, yeni silahlar ve eşyalar edinir ve karakterlerin büyü yeteneklerini kullanır. Oyunun savaş sistemi, canlı ve dinamik bir yapıya sahiptir, genellikle gerçek zamanlı savaşlarla oyuncuları meşgul eder.