Konsol fiyatlarına koronavirüs zammı!

Şu aralar tüm Türkiye evine kapanmış durumda. Hal böyle olunca internet üzerinden satılan konsol fiyatları da önemli ölçüde arttı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Konsol fiyatlarına koronavirüs zammı!

Koronavirüs salgınının hızla yayılmasını önlemek için tedbirler peşi sıra alındı. Son açıklanan genelgede şehirler arası yolculuklar da valilik iznine bağlanmıştı. Ayrıca sahil, park ve piknik yerlerinde koşu, spor ve benzeri aktivitelere de cezai işlem uygulaması başlamıştı. Hal böyle olunca halk iyiden iyiye eve kapandı.

Konsol fiyatlarına koronavirüs zammı!

Evde vakit geçirmenin en iyi yollarından birisi de oyun oynamak diyebiliriz. Zira sağlam bir oyun saatler boyunca sizi konsol başına kitleyebilir.

Koronavirüs yasakları öncesinde ülkemizde PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch fiyatları ulaşılabilir seviyelerdeydi. Fakat son günlerde internet üzerinden online olarak satılan konsolların fiyatında önemli bir artış gerçekleşti. Bu artışın ortalama olarak 500TL ve üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin koronavirüs Türkiye’ye gelmeden önce Nintendo Switch’in fiyatı 2500 TL civarındaydı. Şimdilerde ise Switch fiyatları 3000 TL’yi bulmuş durumda.

1600 - 1700 TL bandında satılan Switch Lite modelleri ise şu anda 2000 TL’den satılmaya başlamış.

PlayStation 4 tarafında da durum pek farklı değil. Konsolun fiyatı 2000 TL seviyelerine kadar düşmüşken, şimdilerde tekrardan 3000 TL’ye kadar yükselmiş.

Şu anda yine en mantıklı seçim 1750TL’lik fiyatıyla Xbox One S All Digital gibi görünüyor. Tabi ki yine de tercih oyun severlerin.