PlayStation Türkiye'den 'indirim skandalı' ile ilgili ilk açıklama!

PlayStation Türkiye günlerdir tepki aldığı indirim skandalı ile ilgili ilk kez resmi bir açıklama yayınladı, fakat bu açıklama kullanıcıları tatmin etmediği gibi daha da tepki almasına neden oldu!

PlayStation Türkiye'den 'indirim skandalı' ile ilgili ilk açıklama!

Geçtiğimiz günlerde siz değerli okuyucularımıza duyurduğumuz üzere 'PlayStation Türkiye' tarafında yurtdışında yapılan indirimlerin Türkiye'de uygulanmadığı ile ilgili eleştiriler yapılıyordu. 'PlayStation Türkiye' sonunda, bu indirim skandalı ile ilgili ilk kez resmi bir açıklama yaptı!

PlayStation Türkiye'den 'indirim skandalı' ile ilgili ilk açıklama geldi!

Bildiğiniz üzere PlayStation Store'da yaşanan indirim skandalı sebebi ile oyuncular uzun süredir isyan ediyor, bir süredir ise tepkilerini çeşitli sosyal platformlarda dile getirerek dile getiriyordu. Durum öyle bir hal aldı ki, konu boykot çağrısına kadar gitti. Bizler de konu ile ilgili bir içerik yayınlayarak siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunmuştuk. Bilmeyenler okuyucularımız için, konuyu detaylı olarak öğrenmeleri adına aşağıdaki haber linkimizi bir kez daha paylaşalım;

PlayStation Türkiye oyunseverlerin hedefinde!

Uzun zamandır kullanıcıların bu haklı isyanını görmezden gelerek hiç bir açıklama yapmayan 'PlayStation Türkiye' tarafından sonunda resmi bir açıklama geldi. 'PlayStation Türkiye' Instagram hesabı üzerinden yayınlanan açıklamada; indirimlerin bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceği ve Mega Mart kampanyasının Türkiye'de geçerli olmayacağı ifade edildi.

'PlayStation Türkiye' tarafından yapılan açıklama şu şekilde; 

"PlayStation Store'da farklı bölgeler ve ülkelerin kampanyaları değişiklik gösterebilir. Mart indirimleri PlayStation Store Türkiye için geçerli değil. Önümüzdeki hafta başlayacak olan Bahar indirimleri kampanyasının ülkemiz mağazasında geçerli olacağını belirtmek isteriz."

'PlayStation Türkiye' tarafından yapılan bu açıklama oyunseverleri  tatmin etmediği gibi, daha da kızdırdı. Oyuncular, tüm dünyada uygulanan bir kampanyanın sadece PS Store Türkiye'de geçerli olmamasının 'farklı bölgeler ve ülkelerin indirimleri değişiklik gösterebilir' gibi bir ifadeyle savunulamayacağı görüşünde. Kısacası bu açıklama tam bir fiyasko niteliğinde...

Bunun yanında Mega Mart kampanyası dışında '10 Euro altı', '20 Euro altı' ve 'Haftanın Fırsatı' gibi indirimler de şu anda diğer ülkelerde uygulanıyorken; sadece Türkiye'de yer almıyor olması oldukça düşündürücü!

Neden ülkemizde uygulanmıyor! Ülkemize çifte standart uygulanmasının altında yatan nedir? Koronavirüs salgını sebebi ile evinde kalan oyuncular için birçok firma çeşitli indirimler ve kampanyalar uygularken 'PlayStation Türkiye''nin bu durumu fırsata çevirerek, tersine bir politika uygulamasının oyuncular üzerindeki etkisi nasıl olacak?

Konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Değerli düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.