Oyun

Koronavirüs PS4’e yaradı! Sony PlayStation 4 satış rakamını açıkladı!

Salgın sürecinde PlayStation 4 satışları patladı. Sony 2013’ten bu yana toplam kaç adet PlayStation 4 satıldığını açıkladı.

Koronavirüs PS4’e yaradı! Sony PlayStation 4 satış rakamını açıkladı!

Hali hazırda Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada da koronavirüsten ötürü halk evlerine kapanmış durumda. Bazı ülkelerde haftalar süren sokağa çıkma yasakları ilan edilirken, bazı ülkelerde ise halk kendi inisiyatif alarak evlerine kapandı.

İnsanların zamanının büyük bir çoğunluğunu evlerinde geçirdiği şu dönemde konsol ve oyun bilgisayarlarına olan talep de büyük ölçüde arttı.

Koronavirüs PS4’e yaradı! Sony PlayStation 4 satış rakamını açıkladı!

Yeni nesil konsolların arifesinde yavaşlayan PlayStation 4 ve Xbox One satışları bile koronavirüs gündeminden ötürü zirve yaptı.

Koronavirüs PS4’e yaradı! Sony PlayStation 4 satış rakamını açıkladı! - Resim : 1

Ortaya çıkan son raporlara göre Sony 2020’nin ilk çeyreğinde 1.5 milyondan fazla PlayStation 4 sattı. Bu son günlerini geçiren bir konsol için gerçekten de muazzam bir başarı diyebiliriz. Böylece ilk defa 2013 yılında satışa çıkan PlayStation 4’ün satışları toplamda 110 milyonu aşmış oldu.

PlayStation 4 şimdiden adını en çok satan konsollar listesine yazdırmış durumda. Listenin zivesinde bilindiği üzere PlayStation 2 yer alıyor. Onu 155 milyon adetlik satışıyla Nintendo DS takip ederken, 118 milyon adetlik satış rakamına ulaşan Gameboy ise 3. sırada yer alıyor.

Koronavirüs PS4’e yaradı! Sony PlayStation 4 satış rakamını açıkladı! - Resim : 2

Açıkçası PS4’ün bu saatten sonra Gameboy’u geçmesi biraz zor. Lakin imkansız değil. Fakat PS5’in çıkışına 6 ay gibi bir süre kaldı. Dolayısıyla bu takvim PS4’ün işini biraz zorlaştırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.