Koronavirüs salgını Valve’e yaradı! Steam rekor kırdı!

Valve’in dijital oyun satış platformu Steam, koronavirüs sayesinde rekor üzerine rekor kırıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Koronavirüs salgını Valve’e yaradı! Steam rekor kırdı!

Son dönemde koronavirüs vakaları iyiden iyiye artmaya başladı. Salgının merkezinin Avrupa’ya kaymasıyla birlikte Türkiye üzerindeki risk de attı. Genel itibariyle Avrupa’da pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı getirilmiş durumda. Ülkemizde ise henüz böyle bir kısıtlama söz konusu değil. En azından 65 yaş altındakiler için.

Avrupa ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki pek çok kişinin peşi sıra evlerine kapanmalarıyla birlikte oyun platformlarına olan ilgi de arttı.

Koronavirüs salgını Valve’e yaradı! Steam rekor kırdı!

Koronavirüs salgını pek çok sektörü olumsuz etkilemiş olsa da Steam, PlayStation Store ve Xbox Store, bu salgında rekor üzerine rekor kırıyor.

Geçtiğimiz gün Valve tarafından yapılan açıklamada Steam’de eş zamanlı kullanıcı sayısında yeni bir rekor kırıldığı ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Pazar günü 20 milyon oyuncu aynı anda Steam’i kullanmış ve bu bir rekor olarak nitelendirilmişti. Nitekim dün bu rekor bir kez daha kırıldı. Saat 16:00 ile 20:00 arasında 22.67 milyon kişinin eş zamanlı olarak Steam’de online olduğu ve bunun yeni bir rekor olduğu belirtildi.

Görünen o ki Steam önümüzdeki dönemde daha çok rekor kıracak. Çünkü evlerine kapanan insanlar kendilerini oyun ve dizilere vermiş durumda. Bu dönemde internetin hayatımızda olması çok büyük bir nimet diyebiliriz.