Lady Gaga sonunda Fortnite'a Katılıyor

Müzik, oyunculuk ve moda ikonu Lady Gaga, bu hafta sonunda ünlü Fortnite Festivali kapsamında Fortnite'a katılıyor.

Lady Gaga sonunda Fortnite'a Katılıyor

Gaga, 2019'da viral olan ve "Fortnight nedir" diye sorduğu tweetine, "Fortnite*" şeklinde düzeltme yaparak bu uzun zamandır beklenen katılımını X (eski adıyla Twitter) üzerinden doğruladı. Yayınlanan gönderide, Lady Gaga'nın Fortnite modeline ait gibi görünen bir oyun içi görüntü de yer alıyor.

Bu tweet, beş yıl önce viral olmuş ve bugüne kadar 863,000'den fazla beğeni almıştı. Fortnite hayranları, o zamandan beri Lady Gaga'nın bu battle royale ve metaverse oyununa katılması için çağrıda bulunuyordu. Gaga, Fortnite'ta Marshmello, Travis Scott, Bruno Mars, Eminem, Ariana Grande gibi pop sanatçılarına katılacak.

Yakın zamanda Lady Gaga'nın, Epic Games ve Harmonix'in müzik odaklı oyun modu olan Fortnite'a katılacağı haberi geldi. Bu, Gaga'nın 2019'da "Fortnight nedir?" tweetine verdiği eğlenceli yanıtı ile başlayan sürecin bir sonucu. Fortnite'ta yer alacak olan Lady Gaga'nın oyun içi modeline dair bir görüntü de paylaşıldı. Gaga'nın bu hamlesi, onu Fortnite'ın savaş alanına katılan pop sanatçıları arasına sokuyor ancak henüz Gaga'nın oyun içinde nasıl bir rol alacağı açıklanmadı.

Fortnite Festivali, oyuncuların Harmonix'in Rock Band oyunlarına benzer şekilde parçalara eşlik edebilecekleri Main Stage ve çeşitli şarkıları birleştirerek yaratıcı remixler yapabilecekleri Jam Stage olmak üzere iki mod içeriyor. Lady Gaga'nın katılımı, 22 Şubat'ta, müzik modunun ikinci sezonunun başlangıcıyla gerçekleşecek.

Bu olay, Fortnite'ın müzik ve eğlence dünyasındaki etkisini bir kez daha gözler önüne seriyor. Oyun, sanatçıların hayranlarıyla yeni ve yaratıcı yollarla etkileşime geçmelerini sağlayan bir platform haline geldi. Lady Gaga gibi bir ikonun bu evrene katılması, hem oyunun hem de sanatçının fanları için heyecan verici bir gelişme.