Oyun

Lucas, Star Wars oyunlarının gidişatından hiç memnun değil!

Lucasfilm her ne kadar film haklarını Disney'e satsa da oyun haklarını elinde bulunduruyor. Şirket, EA'den hiç memnun değil.


Bilindiği üzere Star Wars evreninin arkasındaki dahi George Lucas, milyarlarca dolarlık teklife hayır diyememiş ve "çocuğum" ibaresini kullandığı Star Wars serisinin film ve animasyon haklarını Disney'e satmıştı.

Ne var ki Lucas, oyunların dağıtım haklarını halen elinde bulunduruyor ve gidişattan hiç ama hiç memnun değil. Lucasfilm ve Electronic Arts arasında büyük sorunlar mevcut.

2015 yılında piyasaya sürülen ve orijinal serinin "reboot"u konumunda bulunan Star Wars: Battlefront, tekli oyuncu modu eksikleri nedeniyle yerden yere vurulmuştu. 2017 yılında piyasaya sürülen  Star Wars: Battlefront II, öncüsünün bile gerisinde kaldı. Onlarca bug, hemen hemen her öğe için talep edilen bolca para yapımı, oyun tarihinin pek de hoş olmayan sayfalarına ekledi.

Dedikodulara göre; Lucas, Electronic Arts yerine başka bir stüdyo ile anlaşma niyeti güdüyor. George Lucas,  Star Wars: Project Ragtag için yepyeni bir oyun yapımcısıyla anlaşma niyetinde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.