Microsoft, düzenleyicileri geri kazanabilmek için Xbox oyunlarını GeForce Now'a koyacak

Microsoft, Xbox oyunlarını GeForce Now akış hizmetine getirmek için NVIDIA ile 10 yıllık bir anlaşma yaptı.

Microsoft, düzenleyicileri geri kazanabilmek için Xbox oyunlarını GeForce Now'a koyacak

Şirketin başkanı Brad Smith duyuruyu Brüksel'de Sony Interactive Entertainment CEO'su Jim Ryan, Activision Blizzard başkanı Bobby Kotick ve diğer önde gelen isimlerin Microsoft'un Activision Blizzard'ı devralma önerisiyle ilgili bir Avrupa Komisyonu duruşmasına katılmalarının ardından düzenlenen basın toplantısında yaptı.

Smith, anlaşma gerçekleşirse Call of Duty serisi gibi Activision Blizzard oyunlarının GeForce Now'da da bulunacağını söyledi. Yayıncı, 2020'de oyunlarını bulut oyun hizmetinden kaldırmıştı. Smith'in GeForce Now duyurusu, Microsoft'un Xbox oyunlarını Switch gibi Nintendo platformlarına 10 yıllık bağlayıcı bir anlaşma kapsamında getireceğini ve satın alma tamamlandığında Activision Blizzard oyunlarını  da getireceğini doğrulamasından kısa bir süre sonra geldi. Smith, NVIDIA'nın artık Activision Blizzard anlaşmasını desteklediğini söyledi.

Microsoft, düzenleyicileri geri kazanabilmek için Xbox oyunlarını GeForce Now'a koyacak

Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer yaptığı açıklamada, "Xbox, insanlara daha fazla seçenek sunmaya ve insanların oyun oynama seçeneklerini artırmanın yollarını bulmaya kararlı biçimde devam ediyor" dedi. "Bu ortaklık, NVIDIA'nın oyun kataloğunu Call of Duty gibi oyunları da dahil edecek şekilde büyütmeye yardımcı olacak. Oyunculara sevdikleri oyunları oynamaları için daha fazla yol sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Kullanıcıların GeForce Now'da oynamak için Xbox PC, Steam veya Epic Games mağazalarından oyunları satın alması gerekecek. 25 milyondan fazla kullanıcısı olan hizmet üzerinden Xbox oyunlarının ne zaman yayınlanabileceği henüz belli değil. Ancak NVIDIA ve Microsoft "Xbox PC oyunlarını GeForce Now'a entegre etmek için hemen çalışmaya başlayacak.” dedi.