Microsoft işi artık şova döktü: Xbox Game Pass’de yeni dönem

Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri haline gelen Xbox Game Pass, hem yeni üye kazanabilmek hem de mevcut üyelerini elinde tutabilmek için oldukça dikkat çeken bir kampanya başlattı.

Microsoft işi artık şova döktü: Xbox Game Pass’de yeni dönem

Xbox ve PlayStation arasındaki rekabet oyun dünyasının artık oldukça alıştığı ve aslında sürmesini de istediği bir durum. Nitekim söz konusu rekabetin kazananı her zaman için oyunseverler oluyor. Bu durumun en güzel örneği ise, PlayStation karşısında ikinci planda kalmaktan sıkılan Xbox’ın geliştirdiği Game Pass servisi sayesinde bir anda rakibine üstünlük kurmasını gösterebiliriz. Tabi ki Game Pass servisinin en büyük kazananı ise, bir oyun parasına onlarca, yüzlerce oyun oynayabilen oyunseverler oldu.

Bir taraftan oyun kütüphanesinde bulunan yapımların sayısını günden güne arttıran Microsoft, diğer bir taraftan zaman zaman düzenlediği kampanyalarla takipçilerinin gönüllerini fethetmeye devam ediyor. Şirketin son ortaklığı ise Apple ile gerçekleşti.

Microsoft işi artık şova döktü: Xbox Game Pass’de yeni dönem

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, 31 Mart 2023 tarihine kadar Xbox Game Pass Ultimate aboneliği başlatan herkese, Apple TV+ ve Apple Music servisleri 3 ay boyunca ücretsiz olarak hediye edilecek. Üstelik bu kampanyadan mevcut Xbox Game Pass Ultimate sahiplerinin de faydalanabileceğini belirtelim.

Bununla birlikte ülkemizde Apple TV+ servisi bulunmadığı için, kampanyaya Türkiye’den katılmak isteyen oyunseverler, yalnızca Apple Music aboneliğinden yararlanabilecekler. Bakalım Microsoft’un bu hamlesine en büyük rakibi Sony’den bir karşı hamle gelecek mi?