Microsoft merakla beklenen E3 kararını açıkladı!

E3, bu haziran ayında, salgının başlamasından bu yana ilk kez Los Angeles Kongre Merkezi'ne döndüğünde, Microsoft gösteri alanında yer almayacak.

Microsoft merakla beklenen E3 kararını açıkladı!

Bir Xbox sözcüsü cuma günü IGN'ye yaptığı bir açıklamada "11 Haziran'da Xbox Games Showcase'imize ev sahipliği yapmak için sabırsızlanıyoruz ve daha fazla ayrıntıyı daha sonra paylaşacağız" dedi. "Ayrıca E3 Digital'in bir parçası olarak etkinliğimizi ortak yayınlamayı dört gözle bekliyoruz, ancak E3 gösteri katında olmayacağız."

Microsoft'un E3 2023 varlığıyla ilgili sorular, şubat ayının başında IGN'nin Sony ve Nintendo ile birlikte şirketin gösteri katında yer almayacağını bildirmesiyle dolaşmaya başlamıştı.

Microsoft merakla beklenen E3 kararını açıkladı!

Şirket, E3'ün "Dijital Haftası"nın başladığı gün olan 11 Haziran'da özel bir Starfield vitrini yayınlayacağını duyurduktan sonra  dahi Microsoft’un etkinlikte olacağına dair umutlar hala devam ediyordu. Microsoft'un E3'ün yüz yüze bölümüne katılmama kararı, Nintendo'nun geçen ay bunun etkinlikte olmayacağını söylemesinden sonra geldi. Sony ise E3 2023'te olup olmayacağını henüz açıklamadı.

E3 fuar alanında tek bir konsol üreticisinin bile bulunmaması, Eğlence Yazılımları Derneği için büyük bir darbe. Şov, ESA'nın yanlışlıkla 2.000'den fazla gazeteci, analist ve içerik oluşturucunun iletişim bilgilerini sızdırdığı 2019'dan bu yana şöhretinin çoğunu kaybetti. Pandemi ve Summer Game Fest gibi yarışan etkinliklerin ortaya çıkışı, E3'ün itibarını geri kazanmasına izin vermedi.