Oyun

Microsoft'un yeni Xbox kontrolcüsü: Adaptive Controller

Microsoft, engelliler için özel geliştirilen The Xbox Adaptive Controller cihazını duyurdu.


Xbox One'ın çıkışı sonrasında oyunlar konusunda tepkiler alan Microsoft, buradaki açığını kapatabilmek için farklı çalışmalara devam ediyor. Her ne kadar kendisinden E3 2018'de umutlu olsakta bunu anca zaman gösterecek. 

Engelliler için geliştirilen The Xbox Adaptive Controller cihazını önümüzdeki yıl piyasaya sunalacağını açıklayan Microsoft, sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişiler için özel olarak tasarlanan The Xbox Adaptive Controller'ı sundu. Kullanıcılar, ana üniteye bağlı eklentiler aracılığıyla Xbox One oyunlarına, mevcut kumandalar ile mücadele edebilecek şekilde hakim olabilecekler.

Ürünü test eden engelli oyuncu Jonah, "Tuşlara basarken, parmaklarındaki güç kaybından ötürü, normal kumanda ile diğer oyunculara karşı üstünlük sağlayamadığını ve kazanmasının mümkün olmadığını, ancak The Xbox Adaptive Controller'ün dokunmatik yüzeyi sayesinde bunu rahatlıkla aştığını" söylüyor.

Xbox Adaptive Controller, üzerinde birkaç düğme ve büyük kaymayan kodu bulunan beyaz bir ana üniteye sahip. Dokunmatik yüzeyi ile kontrol edilebilen bir ürün. Dilerseniz kontrol cihazı için yayınlanmış olan videoya yukarıdaki oynatıcıdan göz atabilirsiniz.

Xbox Adaptive Controller, 100 dolar fiyat etiketi ile çıkışını gerçekleştirecek. Henüz net bir çıkış tarihi bulunmayan cihazın en geç önümüzdeki yıl piyasaya çıkacağı vurgulandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.