Oyun

Mobile gelecek PlayStation oyunları belli oldu

Mobil platformlara gelecek olan PlayStation oyunları için bugün iki adet video yayınlandı. İşte ilk etapta mobile gelecek olan PlayStation oyunları.


Sony, ForwardWorks adındaki yeni stüdyosunda mobil cihazlar için birkaç PlayStation oyunu getireceğini doğrulamasından bu yana yarım yıldan fazla bir süre geçti. Bu duyurudan sonra Sony ve ForwardWorks, PlayStation Experience 2016 etkinliğinde önümüzdeki yıl gelecek ilk dalga mobil oyunlarını açıklamıştlardı.

Açıklamalara göre bu oyunlar; Hot Shots Golf, Wild Arms, Arc the Lad ve What Did I Do to Deserve This, My Lord? olacaktı.

ForwardWorks, bugün bu oyunların yanı sıra Doko Demo Issho ve Boku no Natsuyasumi gibi eski oyunların da piyasaya sürüleceğini bugün yayınladığı video ile doğruladı. 

Ayrıca, Sony başka bir mobil oyun için Square Enix ile birlikte çalıştıklarını, Disgaea ve Yomawari oyun serileri için Nippon Ichi Software ile de bir araya geldiklerini açıkladı.

Kötü haber ise bu oyunlar ilk olarak Japonya'da piyasaya çıkacak. Oyunların başka ülkelere sunulup sunulmayacağı hakkında henüz hiçbir bilgi yok.

Japonya'daki mobil cihazlarda piyasaya çıkacak ilk oyun, 2017 baharında yayınlanacak olan Hot Shots Golf olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.