Oyun

Ne yaptın sen Call of Duty Modern Warfare 2?

Oyun dünyasının büyük bir merakla beklediği yeni Call of Duty macerasından kötü haber geldi. Oyun henüz satışa sunulmadan tam 400-TL zamlandı.

Ne yaptın sen Call of Duty Modern Warfare 2?

Oyun dünyasında da işlerin hiç güzel gitmediği bir gerçek. Geçtiğimiz günlerde Steam cephesinde yaşanan bir gelişme söz konusu durumu gözler önüne sermişti. Uzun bir süredir kullanıcılarına mümkün olan en uygun fiyatlardan oyun sunmaya gayret gösteren Steam, geçtiğimiz hafta bu stratejisinden geri adım atmış ve bazı oyunlarda %800’e vara oranlarda fiyat zammı uygulamıştı.

Her ne kadar Steam’da yer alan bütün oyunlar zamlandı demek doğru olmasa da, platformdaki popüler oyunların çok büyük bir kısmının bu zam furyasından etkilenmesi, akıllara yeni çıkacak oyunların fiyatları ne olacak sorusunu getirmişti. İşte bugün Call of Duty Modern Warfare 2 cephesinde yaşadığımız fiyat artışı, bu sorunun yanıtının oldukça iç karartıcı olabileceğini gösterdi.

Ne yaptın sen Call of Duty Modern Warfare 2?

Aslında Call of Duty Modern Warfare 2, bir süredir Steam üzerinden ön sipariş yoluyla satılıyor. Ancak eğer düne kadar bu oyunu 699-TL ödeyerek satın almadıysanız, artık bu yapım için tam 400-TL daha fazla ödemeniz gerekecek. Evet yanlış duymadınız, Call of Duty Modern Warfare 2 henüz çıkmadan fiyatı 1.099-TL olarak güncellendi ki bu da tek bir oyun için gerçekten oldukça yüksek bir tutar.

Üstelik 1.099-TL’lik fiyatın oyunun standart versiyonu için geçerli olduğunu, eğer Vault Edition isimli özel sürümü satın almak isterseniz bu defa ödemeniz gereken tutarın 1.499-TL olacağını da hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.