Twitch heyecanlandıran özelliğini duyurdu

Sosyal medya dünyası içerisinde kendisine has bir kitlesi olan Twitch, yepyeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu.

Twitch heyecanlandıran özelliğini duyurdu

Twitch, dünyanın en önemli canlı yayın platformlarından biri, birçoklarına göreyse birincisi. İlk çıktığı günden bu yana kullanıcıların ilgisini çeken bu platform, ülkemizde daha çok oyun yayınları şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu platformun başta YouTube olmak üzere birçok platform tarafından taklit edilmesiyse, Twitch’in başarını gözler önüne seriyor. Ancak bu defa Twitch, taklit edilen değil taklit eden konumuna geçecek.

Yayın hayatına 2011 yılında başlayan ve 2014 yılında Amazon tarafından satın alınan platform yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, gelecek yeni güncelleme sonrasında yayıncılar, isterlerse kendi mesajlarını isterlerse de takipçilerinin mesajlarını sabitleyerek, bu mesajların sohbet kutusunda akıp gitmesinin önüne geçebilecek.

Twitch heyecanlandıran özelliğini duyurdu

Aslında bu özellik YouTube ve Instagram’da yaygın olarak kullanılıyor. Bununla birlikte söz konusu özelliğin yapısı itibariyle sohbetin çok daha önemli bir yer tuttuğu Twitch’e diğer iki platformdan da daha fazla yakışacağı kesin. Peki yayıncılar bu özellikten nasıl faydalanacaklar? Twitch tarafından yapılan açıklamaya göre bu sorunun yanıtı da gayet kolay. Yayıncılar sabitlemek istedikleri mesajlarda artık yanıtla butonunun yanında bir de sabitle simgesini görecekler. İşte bu simgeye dokunulduğunda o mesaj artık sohbet kutusunun en üstünde yer alacak.

Son olarak şirket test çalışmalarının şu an için oldukça sınırlı bir grup üzerinde yapıldığını ve ancak Eylül ayı içerisinde daha geniş kapsamlı bir katılıma sahip test grubuna geçeceklerini duyurdu.