Oyun

NieR: Automata Xbox One'a mı geliyor?

Sevilen oyun NieR: Automata'ya PlayStation 4'den sonra Xbox One yolu gözüktü.

NieR: Automata Xbox One'a mı geliyor?

Platinum Games'in sevilen oyunu NieR: Automata, PlayStation 4 ve PC'den sonra Xbox One'a da gelebileceği sızıntısı ortaya çıktı. 

Fransız site Jeuxvideo tarafından ortaya atılan söylentiye göre, Platinum Games'in geliştirmiş olduğu NieR: Automata Xbox One'a gelecek. Jeuxvideo'nun kaynağı oyunun bu yıl içinde Xbox One için çıkış yapacağını söylüyor, bunun dışında başka herhangi bir bilgi mevcut değil.

NieR: Automata 23 Şubat 2017 tarihinde Japonya'da, 7 Mart 2017 tarihinde Kuzey Amerika'da ve 10 Mart 2017 tarihinde ise Avrupa'da PlayStation 4 platformu için çıkış yapmıştı. Ardından 17 Mart 2017 tarihinde Steam üzerinden PC için de çıkışını gerçekleştirmişti. Square Enix, iki ay önce yaptığı açıklamada NieR: Automata'nın dünya genelindeki dağıtım miktarı ve dijital satışları toplamının 2.5 milyonu aştığını duyurmuştu. 

Daha öncesinde Microsoft ile ortaklaşa geliştirdiği Scalebound'un iptal edilmesinden sonra Platinum Games hakkında pek çok iddia ortaya atılmıştı. Hatta oyun şirketinin düşüşe geçtiği ve çöküş aşamasında olduğu bile söyleniyordu. Ancak şirket, geliştirdiği Nier: Automata, farklı platformlarda ve bölgelerde farklı çıkış tarihleriyle iyi bir satış yaptı.

Platinum Games ayrıca yeni NieR oyunu üzerinde de çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.