Oyun

Nintendo bugün Switch Online'a Game Boy ve Game Boy Advance oyunlarını ekliyor

Yıllarca süren söylentilerin ardından Nintendo nihayet Game Boy ve Game Boy Advance oyunlarını Switch Online hizmetine getiriyor.

Nintendo bugün Switch Online'a Game Boy ve Game Boy Advance oyunlarını ekliyor

Şirket, en son Nintendo Direct sırasında, ilk el bilgisayarlarındaki oyunların bugün Switch'te kullanılabileceğini açıkladı.

Haftanın geri kalanını geçirebileceğiniz Game Boy oyunları şunlar: Tetris, Super Mario Land 2: 6 Golden Coins, The Legend of Zelda: Link's Awakening DX, Gargoyle's Quest, Game & Watch Gallery 3, Alone in the Dark: The Yeni Kabus, Metroid II: Samus'un Dönüşü, Wario Land 3 ve Kirby's Dream Land.

Oyunları Game Boy, Game Boy Pocket ve Game Boy Color ekran filtreleri ile oynayabileceksiniz. Diğer filtreler, "klasik hissi yeniden sağla" ve "küçük ekranla görüntüle" olarak adlandırılan  bazı filtreler içeriyor. İki oyunculu yerel ve çevrimiçi oyunlar için de destek var.

Nintendo bugün Switch Online'a Game Boy ve Game Boy Advance oyunlarını ekliyor

GBA oyunlarına gelince, bugün Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3, WarioWare Inc: Mega Microgames, Kuru Kuru Kururin, Mario Kart Super Circuit, Mario & Luigi Superstar Saga ve The Legend of Zelda: The Minish Cap oynayabilirsiniz. Hem yerel hem de çevrimiçi olarak dört oyunculu çok oyunculu destek de var.

Game Boy oyunları, Switch Online'ın temel sürümünde de mevcut olacak. GBA olanlara erişmek için Switch Online + Expansion Pack'i doldurmanız gerekecek. Birkaç Zelda oyunu, Pokémon Trading Card Game, Metroid Fusion ve Fire Emblem dahil olmak üzere her iki platform için daha fazla başlık daha sonra eklenecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.